SPOLEČNÉ SLAVENÍ BOHOSLUŽEB VE VELIKONOČNÍ DOBĚ

REZERVUJTE SI ÚČAST NA BOHOSLUŽBĚ - ZDE

Vážení a milí chebští farníci, s pastorační radou jsme zvážili, že od 12. dubna 2021 budeme ve farnosti opět nabízet možnost účasti na bohoslužbách v kostelích či ve farním sále. Tímto představujeme způsob, jak při tom zároveň respektovat potřebu ochrany zdraví našeho i druhých.

1. Od pondělí 12. 4. se naše farnost vrací k režimu farnostcheb.cz/PLES4, to znamená, že bude opět možná účast omezeného počtu lidí na bohoslužbách.
  2. Prozatím ty počty musí odpovídat 10 % z počtu sedadel v kostele či v kapli: Mikuláš 30 lidí, farní kaple 10 lidí, Dolní Žandov 13 lidí.
  3. Z epidemie ale nejsme ještě venku, je třeba tedy být stále opatrní, dodržovat dvoumetrové rozestupy, nosit dobře sedící respirátory a před přijímáním si vydesinfikovat ruce. A to vše i přesto, že mnoho z našich starších farníků je již naštěstí očkováno a mnozí mladší se v práci každý týden testují. Každé uvolnění (a bude jich kolem nás vícero) musí být doprovázeno o to větší osobní zodpovědností vůči druhým. Jinak by se nám to tady zase mohlo zvrtnout jako po Vánocích.
  4. Přehled bohoslužeb ve velikonoční době najdete na farnostcheb.cz/kalendar, nebo farnostcheb.cz/udalosti. U každé bohoslužby najdete odkaz na rezervační systém, kde si můžete zarezervovat účast (farnostcheb.cz/rezervace). Na páteční „zpovídací hodinu“ ke svátosti smíření (17:00 – 17:50 zatím v kostele) není rezervace nutná.
  5. Tento odkaz Rezervace či Rezervace účasti také najdete na několika místech na webových stránkách farnosti www.farnostcheb.cz (např. zcela vpravo nahoře (na PC či notebooku), nebo jako poslední položku hlavního menu (na mobilu). Po kliknutí na něj se dostanete na Rezervační systém Řk farnosti Cheb, kde už pak budete jednoduše postupovat podle tam uvedených stručných pokynů. Pozn.: "Rodným jménem" ve druhé položce formuláře pro jednotlivce se myslí vše křestní jméno, ne jméno za svobodna. ;-)
  6. Můžete si tam zarezervovat účast sami za sebe, ale po domluvě ve vaší rodině či malé skupině můžete také zarezervovat účast celé skupiny najednou. Můžete také vypomoci druhým, co nemají internet, a rezervaci provést za ně
  7. Můžete také zarezervovat svoji účast na více mší najednou, i na několik týdnů dopředu. Buďte při tom ale ohleduplní vůči ostatním, aby se na každého nějak dostalo. Při volbě té které mše uvidíte za časem a místem konán v závorce uvedená dvě čísla oddělená lomítkem, která vám prozradí, kolik lidí je na tu kterou bohoslužbu již přihlášeno (první číslice) a kolik je limit (druhá číslice).
  8. Do poznámky v registračním formuláři můžete vepsat něco do Hroznatovy mísy (potřebuji – nabízím – intence do přímluv – vzkaz farnímu týmu či faráři apod.).
  9. Když by vám pak do toho něco vážného přišlo, přes odkaz na mailu, který vám přijde jako potvrzení rezervace, můžete svoji, skupinovou či vámi zprostředkovanou rezervaci také zrušit (nejpozději však hodinu před začátkem). Pokud byste chtěli změnit počet skupinové rezervace, pak tu původní kliknutím na odkaz v přišlém mailu zrušíte a zadáte novou s novým počtem.
  10. Samozřejmě je pochopitelné, když se někdo z vás nebudete ještě cítit na to, abyste vyrazili takto mezi lidi – zvláště pokud ještě nejste očkováni (nebo z nějakého důvodu vám očkování nedoporučil lékař). V tom případě se můžete ozvat mně a já se u vás rád zastavím se svatým přijímáním. Stále se také budeme snažit po internetu přenášet nedělní mše svaté od 10:00 (farnostcheb.cz/live) a budeme rádi, když se tímto způsobem budete i nadále modlitebně či skrze vlastní domácí bohoslužbu v tomto čase propojovat se svojí farností a posílat nám své přímluvy, poděkování či vzkazy (v modlitbě, ale i předem na [email protected]).

Kdybyste si s tím nevěděli rady, ozvěte se telefonicky v pracovní dny 9 – 12 a 13 – 16 hod. Daně Vrbové (731 619 762) či Evě Kolafové (731 619 729), mimo tuto dobu můžete i mně (608 656 557), a my vám rádi poradíme.

Když budete v kontaktu s někým, kdo nemá internet nebo by se nezvládl sám zaregistrovat, můžete mu nabídnout, že mu pomůžete, nebo že vložíte rezervaci - pod jeho jménem a se svým emailem - za něj (pak se vám ale musí ohlásit, kdyby si to rozmyslel a vy pak jeho rezervaci zrušíte), nebo jej prostě odkažte na výše uvedená telefonní čísla a děvčata jej zaregistrují telefonicky.

Těšíme se na viděnou,

farář Petr & farní tým

PS: Děkujeme také za všechny fotky, které jste poslali. Některé jsou zařazené do společné mozaiky prezentované níže, jiné jsou součástí fotoalba, další ilustrují jedno hezké velikonoční vyprávění (viz následující odkazy):

velik21_kolaz_large