V Plzni dne 24. srpna 2021
Čteno v kostelích plzeňské diecéze v neděli 29. srpna 2021
Č. j. 2648/2021

Milé sestry, milí bratři,

pěkně Vás zdravím na sklonku prázdnin.

Doufám, že většině z Vás se podařilo alespoň některé dny letošních letních měsíců využít k odpočinku, setkání s blízkými a načerpání nových sil. Ty se nám budou v nadcházejícím čase jistě hodit. Jsou před námi totiž docela významné události.

Tou první, na kterou bych chtěl upozornit, je 1100. výročí smrti naší národní patronky, kněžny Ludmily. Všichni jsme pozváni k účasti na národní pouti na Tetíně, a to v sobotu 18. září. Naše plzeňská diecéze tam poputuje alespoň zčásti pěšky a já Vás všechny co nejsrdečněji zvu!

Druhou významnou událostí jsou letošní parlamentní volby na začátku října. Všichni biskupové společně na Velehradě vyzvali k modlitbě a postu na tento úmysl, a to po dobu 40 dnů. K podpoře zdaru letošních voleb tímto duchovním způsobem povzbuzuji všechny v naší diecézi.

A do třetice bych se chtěl připojit k nedávno zveřejněnému vyjádření papeže Františka, že nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 je skutkem lásky k bližnímu. Tato slova nejvyššího pastýře Církve chápu jako jasnou odpověď na různé konspirační a pseudomorální názory, které se proti očkování staví a mnohdy bohužel nacházejí živnou půdu i mezi katolickými křesťany. Jako Váš biskup proto vyjadřuji naléhavé přání, aby touto formou projevili svoji křesťanskou lásku k sestrám a bratřím všichni z nás.

Milí, těším se na viděnou na Tetíně.

Mons. Tomáš Holub
biskup plzeňský

Pastýřský list ve formátu .pdf ke stažení:
Pastýřský list na stránkách plzeňské diecéze:
Kázání z 22. neděle v mezidobí inspirované pastýřským listem:
Podněty k duchovní a praktické přípravě na volby: