Ptali jsme se na to jak na setkání chebské ekumeny, tak PRF a ERF i v různých skupinkách ve farnosti (setkání po středeční bohoslužbě, po nedělní ranní bohoslužbě). Je pro mě docela povzbudivé poslouchat ty konkrétní příklady, jak se to právě tady a teď děje. Je tolik různých způsobů, jak svědčíme o svém životě s Kristem, a tím nenásilně zveme i své okolí k tomu, aby se o náš zdroj třeba trošku nebo víc začali zajímat. Ne vždy, a ne všechno se nám ale daří. I my osobně jsme teprve někde na cestě, (a ne v cíli své osobní dokonalosti ????) a bylo dobré, že i o tom jsme se mohli navzájem sdílet a v tom někdy nelehkém putování podpořit.

Další téma Jak uspořádáme omezený počet kněží, jáhnů a pastoračních pracovníků, které má diecéze k dispozici, aby mohli zdravě žít a sloužit a zároveň aby všichni věřící mohli naplno prožívat svou víru? bude námětem pro synodní rozhovory v měsíci květnu.

Na červen připadne téma Jak v příštích deseti letech, s omezenými prostředky, které budeme mít k dispozici, hmotně zajistíme život a službu naší diecéze? Tak pokud se chcete k daným tématům vyjádřit, ohlídejte si termíny setkání, které budeme průběžně nabízet, nebo můžete napsat svůj názor rovnou na: [email protected].

 

Eva Kolafová

Vepište samotný text příspěvku