Aktuality a novinky ze života farnosti

Vychází říjnové číslo farního Zpravodaje

Svatý František s AssisiPrávě vychází říjnové číslo našeho farního Zpravodaje.
Najdete ho ke stažení zde:

pdf  Zpravodaj chebské farnosti 2011 10 (1.03 MB)

Články z něj se budou postupně objevovat i přímo na webu, některé tam už dokonce visí.

Dále v článku si můžete přečíst milý Editorial k právě vycházejícímu říjnovému číslu, zamýšlející se nad důležitostí úhlu pohledu na věc...

Editorial k říjnovému číslu Zpravodaje

Před nedávnem jsme přestoupili astronomickou hranici oddělující léto od podzimu, dny se výrazně zkracují, a znovu mnozí z nás vstávají do temných, mlhami zastřených rán. Opouštět teplý pelíšek a vypravit se do práce je stále krušnější. Když k tomu ještě studeně prší a vítr se honí ulicemi, z nosu vám kape a v hlavě duní, kdo by nad tím jásal. Pak už snad stačí si jenom pustit zprávy. Zvlášť zarputilí už jen dodávají: A bude hůř!

Před nedávnem jsme přestoupili astronomickou hranici a vlády se ujal podzim. Zahrady a pole vydávají úrodu, průzračný vzduch a listí vybarvující se do překrásných barev vábí k výletům. V lesích je plno hub – no, jak kde, já na ně štěstí tolik nemívám - nicméně procházka zbarveným voňavým lesem nemá chybu. Když si pak večer místo televize usazeni v pohodlném křesle otevřete pod lampou pěknou knížku, poznáte, že podzim má v sobě něco úžasného.

Je to zkrátka jako o té sklenici: Může být poloplná nebo poloprázdná. Záleží na úhlu pohledu. Záleží na tom, které tóny necháte rozeznít ve svém nitru, zda ty temné a ponuré, nebo ty jiskřivé a jásavé. Ať je toto říjnové číslo Zpravodaje tím, které vás naladí do živých barev a pozitivních myšlenek.

rym