Aktuality a novinky ze života farnosti

Farní dovolená 2013: Po stopách Krále Šumavy - ZÁSTUP

V nepřítomnosti P. Petra Hrušky v chebské farnosti
během farní dovolené (4. - 11. 8. 2013)
se s akutními záležitostmi obracejte
na P. Piotra Libnera ze Skalné, 
na kterého veškeré kontakty najdete 
na stránkách Římskokatolické farnosti Skalná.

Král Šumavy - Kanálem cestou necestou

Na farní dovolenou, jejíž kapacita je již zcela naplněna a přijímáme již jen přihlášky náhradníků, se letos vypravíme na Lipno, kde od 4. do 10. srpna budeme putovat Po stopách Krále Šumavy.

Téma: Vzhledem k blízkosti lokality Kanál 54 spojené s legendárním Králem Šumavy se o dovolené můžeme vypravit po jeho stopách a odkrývat tak nejen nádheru šumavských hvozdů a močálů, ale také některé zapomenuté kapitoly padesátých let.

pdf  Farní dovolená 2013 - Manuál pro účastníky ke stažení - interaktivní - 5 stran (731.01 kB)

pdf  Farní dovolená 2013 - Manuál pro účastníky - k tisku brožury - 4 strany (631.28 kB)

Podrobnější info dále v článku (možno šířit pod odkazem www.dovolena.farnostcheb.cz).

Farní dovolená 2013: Po stopách Krále Šumavy

Termíny: Letošní farní dovolená se uskuteční v termínu 4. 8 – 10. 8. 2013. Společný odjezd auty z Chebu v neděli 4. 8. po ranní mši v kostele sv. Mikuláše od 8:50. Pokud kdokoli bude chtít jet po vlastní ose a v různý čas, není to problém. Na místě samotném bychom se měli společně setkat nejpozději při nedělní večeři, tj. v 17:45. Odjíždět budeme v sobotu 10. 8. po obědě, pokud bude chtít někdo odjíždět jinak, domluvte se na to včas (nejlépe již na začátku pobytu) se Zdeňkou Skubeničovou.

Lokalita: Budeme ubytováni v Penzionu Vyhlídka v obci Přední Výtoň u lipenské přehrady poblíž rakouských hranic (mapa). Asi 100 m od penzionu se nachází farní kostel sv. Filipa a Jakuba, na který je překrásný výhled z hotelového areálu a jezero lipenské přehrady je jako na dlani – vzdálenost 250 m.

Cesta: Dopravu si každý financuje sám (nebo přispívá řidiči, se kterým pojede), stejně tak i další náklady (předem ohlášené obědy, vstupné, koupání apod.). Mapy.cz ukazují jako nejrychlejší trasu z Chebu přes Waldsassen a dále po dálnici přes Regensburg a Passau (346 km, 3:45 hod.). Problémem zde mohou být zácpy na dálnicích. Nejkratší trasa vede přes Stříbro, Stod, Klatovy, Sušici a Vimperk (267 km, 4:37 hod.); nejklasičtější cesta pak bude nejspíše kolem Plzně na České Budějovice (309 km, 4:08 hod.).

Pokud by se kdokoli cestou ztratil, nebo by měl jakýkoli problém, který je třeba řešit (pozdní příjezd, porucha aj.), volejte na některý z telefonů uvedených níže v odstavci „Informace“.

Zavazadla: Všichni účastníci si sebou vezou nějaký ten kufr, batoh, či jiné zavazadlo. Ti, kteří cestují vlakem, nebo si myslí, že jejich vozidlo už je přeplněné, mohou využít mikrobusu a u Zdeňky Skubeničové si domluvit přepravu své bagáže.

Účastníci: Na letošní dovolenou nás pojede 55. Můžeme proto věřit, že i nám tento společný pobyt přinese nejen mnoho zajímavých poznatků, setkání radosti, zážitků a dalších věcí, které si každý účastník může přát, ale také vytvoří prostor pro společnou cestu ke zralosti naší farnosti. Složení naší výpravy bude následující: 17 seniorů, 24 dospělých, 6 mládežníci, 4 školáci a 4 mrňousci.

Ubytování: Ubytování v rekreačních apartmánových domcích „RAD“ Samostatně stojící domky, každý se skládá ze dvou dvojlůžkových pokojů (přistýlka možná), každý domek vybaven WC a sprchou, celoroční vytápění, terasa (viz fotogalerie). Zde najdete (trochu zvláštně okomentovanou) web-kameru místa pobytu (snad nebudeme zataženi do nějakých lokálních válek). ;-)

Strava: Máme zaplacenou polopenzi (snídaně + večeře). Středa, která je vyhrazena akčnímu programu v místě a okolí, si bude vyžadovat přihlášení obědu. Zrovna tak sobota, kdy po závěrečné ranní mši, společném shrnutí dovolené a obědě vyrazíme k svým domovům. Pro případy, že bude chtít udělat kdokoli jakoukoli změnu a přihlásit si oběd, může tak učinit den předem při snídani prostřednictvím Zdeny Skubeničové (nevíme, jestli budou možné i balíčky). První večeře je v plánu v neděli 4. 8. v 18:00.

Hospoda: Součástí Penzionu Vyhlídka je taká hospůdka, která bude po celou dobu pobytu k dispozici těm, kteří po celodenním brouzdání se vnějším světem budou vyprahlí po nějakém tom nápoji vnitřním.

S sebou: Kromě tradičních dovolenkových věcí a vybavení určitě nikdo nezapomeňte na karty pojišťoven, finance popř. platební karty, občanky a řidičáky (i kdo nejedete vlastním autem, řidičák se může hodit, když bude potřeba někoho za volantem zastoupit). Dále pak samozřejmě mobily a k nim nabíječky (hodí se při koordinaci výletů). Kdo počítá s turistikou, měl by mít určitě batoh a lahev s pitím, turistické mapy Šumavy – Lipno, Trojmezí… (je možné je zakoupit na místě), sluneční brýle, plavky, kšiltovku, nebo šátek (obzvláště pro děti), pláštěnku a holínky při nepřízni počasí, krém na opalování a repelent proti hmyzu (komáři, klíšťata). Ti, kteří užívají léky, ať na ně určitě nezapomenou. Na závěrečný večer, který se nese v duchu padesátých let, připravte sobě (a rodiče i ratolestem) do těchto let laděné oděvní společenské kreace (podrobněji viz výše). Dopravu kol letos nezajišťujeme, v místě jsou půjčovny kol nebo je možné si vzít kolo vlastními silami. Kdo budete fotit a chcete se podělit o své fotky již na místě, vezměte s sebou k foťáku také kabel. Kdo chce ulovit Krále Šumavy, potřebuje dobrou baterku.

Informace: Základní informace budou všem účastníkům sděleny v den příjezdu v 19:00 v jídelně. Během pobytu se pak můžete obracet na tyto lidi: Zdeňka Skubeničová (hlavní vedoucí, komplexní informace, stravování, finance, tel. 608 656 557), Jana Flašková (pěšáci, tel. 603 590 431), Eva Kolafová (senioři, tel. 731 619 729), Zdena Hulínská (rodiny, tel. 731 619 762), Jana Karasová (první pomoc a zdravotní či jiné problémy, tel. 777 124 105), Jiří Kolafa (řidič mikrobusu během pobytu, tel. 731619766), Petr Hruška (osobní a duchovní doprovázení, kačeři, tel. 608 656 557). E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Král Šumavy a jeho kanál 54

Zážitky, fotky a informace o dosavadních našich farních dovolených najdete ZDE (viz také níže v boxu "Související" nabo po kliknutí na štítek "Farní dovolená" přístupné odkazy).

Těšíme se na Všechny a vše co budeme společně prožívat

Váš dovolenkový tým
Zdena Skubeničová, Eva Kolafová, Jana Flašková,
Zdena Hulínská, Jana Karasová & Petr Hruška
tel. 608 656 558, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Virtuální rozcestník

Tematické inspirace:

Turistické inspirace:

 

Král Šumavy – zánik samoty Torfstich-Planie

Na Přední Výtoni, když slunko z mlhy vstává
a voda z hlubiny rákosí myje záda,
přicválá na koni vítr a stádo žene,
kravičky strakaté v obláčky proměněné,
tam Vítkův kámen ční, Šumavě z výšky vládne,
světýlkům na blatech, kde třasovisko zrádné
houpá se na mechu a bydlí jenom ptáci.

K tobě, má Šumavo, srdce se stále vrací,
i když prý smutná jsi - i kdybys stokrát byla,
na lásce stejně bys ničeho nezměnila.

Jindřich František Bobák: Šumava

 

Hlavní Menu

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.