Poutní maraton 2020 - Tak trochu jinak

Přípravy Poutního maratonu byly letos ovlivněny nejistotou, co se bude a nebude smět koncem června. Nechtělo se nám už jedenáctý ročník rušit, a tak jsme přemýšleli o nějaké univerzální verzi, kterou by bylo možné realizovat za každých okolností.

Změnili jsme tedy trať, aby vedla pouze po České republice, a Miloš Škorpil s Pepou Cupalem připravili jednu maratonskou, dvě půlmaratonské a jednu čtvrtmaratonskou trasu.

Číst dál...

Pomoc v době koronaviru

Charita Česká republika

Charita Česká republika nabízí materiální nebo finanční pomoc lidem, kteří se ocitli v tíživé finanční situaci vlivem vládních opatření. Jsou to především:

  • matky a otcové samoživitelé
  • rodiny, které se ocitly ve finanční nouzi
  • lidé, kteří přišli o zaměstnání
  • lidé s výpadkem okamžitého příjmu
  • lidé s nízkými příjmy
  • senioři a osoby s postižením

Pokud byste Vy sami byli momentálně v nouzi nebo pokud víte o někom z Vašeho okolí, neváhejte nám zavolat či napsat a my Vám pomůžeme zprostředkovat tuto pomoc. Více informací naleznete na Diecéze plzeňské (www.bip.cz) v článku Kdo a jak může žádat o pomoc ze Sbírky pro Česko.

Číst dál...

Výsledky Tříkrálové sbírky 2020 v Chebu a okolí

Poděkávání za Tříkrálovou sbírku 2020

V pátek 3. 1. 2020 jsme se sešli s v 17:00 hodin ve farním sále s biskupem Františkem, několika farníky a partou malých koledníků převážně z Waldorfské školy Wlaštovka z Chebu a z řad skautů a skutek z Chebu a z Františkových Lázní na slavnostní zahájení Tříkrálové sbírky. Po úvodním vyprávění biskupa Františka o jeho pestrých zkušenostech s koledováním v Plzni například v tříkrálové tramvaji, jsme si zopakovali pravidla „bezpečného koledování“. Pak jsme se vypravili se do chrámu sv. Mikuláše a Alžběty s figurkami tří králů a dalšími postavičkami z Betléma, abychom si připomněli jejich putování, jaký mělo důvod, smysl a cíl, a po té jsme společně vyšli na náměstí, kde na zvoničce otec František požehnal koledníkům, sbírce i všem, na jejichž dveře zaklepáme.

Číst dál...

Služba nemocným

Spolupracovníci ve službě nemocným a dobrovolníci z programů Bolest a moudrost a Sasanka budou pokračovat ve svém scházení i po Novém roce ve stejném termínu – každé poslední pondělí v měsíci. Nejbližší setkání se konají v pondělí 27. ledna a 24. února od 17:00 na faře. Toto pozvání platí nejen pro všechny, kteří už jsou někde ve službě nemocným, seniorům či dětem zapojení, ale i pro všechny, kdo o tom třeba do budoucna uvažují.

eko

Dobrej den pro koledníky

Milí koledníci,

máme pro Vás zase po čase společnou výpravu jako poděkování za koledování v lednu 2019 i jako pozvání na koledování v lednu 2020: Dobrej den aneb Putování za chebskými pověstmi. J

Sraz bude v pátek 13. 12. 2019 před chebským Muzeem na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu v 19:00 hodin a čeká nás společná noc v muzeu s tematickým putováním městem Cheb i zajímavým vyráběním v budově Muzea. Akce je určená všem dobrodružným kolednickým duším ve školním věku.

Pokud máte o Dobrej den zájem, prosím, přihlaste se u Evy Kolafové, a to buď telefonem (731 619 729) nebo emailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Podrobnosti pak dostanete emailem.

eko

Tříkrálová sbírka 2020

Tříkrálová sbírka se může konat každoročně ve dnech od 1. do 15. ledna. V Chebu ji slavnostně zahájíme v pátek 3. ledna 2020. Sejdeme se v 17:00 ve farním sále, pokračovat pak budeme v chrámu sv. Mikuláše a Alžběty.

Číst dál...

Františkolázeňská 24hodinovka

Ve dnech 17. až 18. listopadu 2018 (start v sobotu a cíl v neděli vždy ve 14:00 u Sadové kavárny) se koná již 10. ročník benefičního happeningu FL 24hodinovka pro mobilní Hospic Sv. Jiří, pro který hledáme větší počet dobrovolníků od dopoledních hodin v sobotu na stavění stanů a přípravu tratě, přes registraci a pomoc v zázemí při akci až po úklid v neděli odpoledne po skončení běhu. Pokud někdo nemá možnost pomoci na místě, ale i tak by rád přispěl, tak jako každoročně moc a moc uvítáme nějaké upečené slané či sladké dobroty. To nám pomůže snížit náklady na občerstvení, a více peněz pak zbude na Hospic Sv. Jiří. Hlásit se můžete Evě Kolafové na tel. 731 619 729 nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Můžete se přijít také třeba jen na hodinku projít a přispět tak na dobrou věc. Více na: www.24beh.cz.

Koncert pro Radečka

Srdečně Vás zveme v sobotu 16. 6. 2018 od 17:00 hodin v chrámu sv. Mikuláše a Alžběty na benefiční koncert věnovaný rodině Radečka Neuschla, který trpí nemocí motýlích křídel.

Program koncertu

Eva Mokrá – viola

Martin Matuška – varhany

G. F. Telemann, D. Buxtehude
J. L. Zvonař, P. Hindemith

Nemoc motýlích křídel je nevyléčitelné onemocnění, které je pro pacienta velmi bolestivé a trvalá péče o postiženou pokožku je časově i finančně velmi náročná. Kompletní péče není hrazena ze zdravotního pojištění, a tak jsme se rozhodli, že Farní charita Cheb se bude podle svých možností snažit podporovat i tuto rodinu, která se doma stará o svého malého pacienta.

Tak i Vás moc prosím, pozvěte své příbuzné a známě, ať se nás sejde na koncertě co nejvíce a pro Radečka vybereme částku, která bude významnou pomocí při léčbě jeho trápení.

Děkujeme také velice paní Mokré a panu Matuškovi za jejich ochotu uspořádat tento koncert a zdarma věnovat své umění a čas na dobrou věc.

eko

Poutní maraton 2018

V sobotu 23. června 2018 nás čeká další ročník Poutního maratonu – benefiční akce pro Hospic Sv. Jiří. Podrobné informace najdete na www.marathon.farnostcheb.cz.

Dobrovolníci: Rádi uvítáme dobrovolníky, kteří by mohli pomoci na jednotlivých stanovištích na trase nebo v zázemí na faře, a také velmi oceníme, když nám pomůžete a upečete něco dobrého do cílového farního občerstvení. Hlaste se, prosím, Evě Kolafové na tel. č. 731 619 729.

Mikrobus: Letošní novinkou bude, že poutní autobus nebude objíždět celou trasu, protože zájemců o jeho služby stále ubývalo, ale mikrobus odveze běžce po absolvování 10 km z Lorety a po půlmaratonu z Waldsassenu. Odjezd mikrobusu v 9:30 z Chebu na Loretu, odtud odjezd v 11:00 a návrat do Chebu a pak odvoz v 12:30 z Waldsassenu do Chebu.

Kostní dřeň: Druhou novinkou bude, že ve spolupráci se SZŠ Cheb a skauty umožníme zájemcům, kteří se chtějí nechat zaregistrovat do Českého národního registru dárců dřeně, se během celého dne přihlašovat. Rádi bychom tak pomohli získat nové dobrovolníky, kteří jsou ochotni darovat v případě potřeby nepatrnou část svých krvetvorných buněk k záchranné transplantaci kostní dřeně. A to anonymně a bezplatně komukoliv, kdo by tuto pomoc potřeboval, bez ohledu na jeho věk, pohlaví, národnost anebo vyznání.

eko

Sbírka na Jindříška Radu

Jak jste si možná už na nástěnce v kostele nebo na faře všimli, Farní charita Cheb pořádá veřejnou sbírku, jejíž výtěžek poputuje na léčební a rehabilitaci osmiletého Jindřicha Rady ze Salajny, který trpí závažným poškozením některých mozkových center, řídících rovnováhu a koordinaci pohybu. Jedná se o léčbu pomocí

Feldenkraisovy metody. Celkové náklady na pobyt jsou 46.000 Kč. Zdravotní pojišťovna však tuto péči nehradí.

Číst dál...

Poutní maraton 2017

Předposlední červnovou sobotu se již osmým rokem konal u nás v Chebu Poutní maraton. Ten název možná může někoho, kdo jej ještě nezná, odradit. Ale ti, kteří se začtou do podtitulu, který zní Nejpohodovější maraton pro celou rodinu, zpozorní a čtou dále. Tím zjistí, že to není závod, ale benefiční akce, jejíž trasa sice zcela regulérně měří 42,2 km, ale je možné ji nejen běžet nebo jít, ale i jet na kole, koloběžce nebo třeba v poutním autobuse, a dokonce je možné tyto styly přesunu kombinovat.

Číst dál...

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.