Články s charitativní tématikou

Poutní maraton 2020 - Tak trochu jinak

Přípravy Poutního maratonu byly letos ovlivněny nejistotou, co se bude a nebude smět koncem června. Nechtělo se nám už jedenáctý ročník rušit, a tak jsme přemýšleli o nějaké univerzální verzi, kterou by bylo možné realizovat za každých okolností.

Změnili jsme tedy trať, aby vedla pouze po České republice, a Miloš Škorpil s Pepou Cupalem připravili jednu maratonskou, dvě půlmaratonské a jednu čtvrtmaratonskou trasu.

Petr Hruška jako obvykle nezklamal a přišel s nápadem na další novinku. Aby se k nám mohli přidat i běžci, co nemohou přijet do Chebu, ale chtějí podpořit Hospic Sv. Jiří, vymyslel to tak, že se zaregistrují a proběhnou se v okolí svého domova a nám pak pošlou záznam trasy a my jim diplom.

Třetí novinkou bylo, že lidé mohou úplně zůstat doma na gauči, zaregistrovat se k nám a pak sledovat na počítači na speciální aplikaci, jak v reálném čase běží Miloš Škorpil se skupinou maratonců.

Aby se minimalizoval čas dobrovolníků strávený s účastníky, start jsme rozložili na celé dopoledne a neudělali jsme žádné občerstvovací stanice, jako byly v minulých letech. Nové trasy jsme nijak neoznačili. Účastníci běhu si tedy museli najít cestu podle mapy sami i nést si své zásoby s sebou na zádech. To bylo dost novinek na jednu akci.

Aby toho nebylo málo, ani počasí se nezdálo úplně ideální – celý týden bylo proměnlivo, často pršelo a v sobotu 20. června ráno dokonce vydatně lilo. V důsledku toho všeho jsem se bála, nejen toho, jak lidé novinky přijmou a zda vůbec bude o „tak trochu jiný Poutní maraton“ zájem, ale zda za těchto okolností vůbec někdo dorazí.

Naštěstí se ukázalo, že Poutní maraton má své skalní příznivce a celkem se jak v okolí Chebu, tak i na místech vzdálenějších jako třeba Rokycany, Plasy nebo Nový Zéland, k nám přidalo cca 130 účastníků. To předčilo mé očekávání, ale ještě skvělejší je finanční výsledek akce. Na startovném se do kasičky vybralo cca 27 000 Kč a více než 100 000 Kč vynesla sbírka, která ještě do konce měsíce pokračuje.

Děkujeme tedy moc dobrovolníkům, kteří pomáhali na startu i v cíli, děkuji účastníkům i všem farníkům, kteří přispěli, i když nikam neběželi. 😊 Jsem opravdu vděčná za odvahu všech spoluorganizátorů Miloše Škorpila, Alenky Votavové, Marka Lučína a Petra Hrušky uspořádat „Tak trochu jiný Poutní maraton“, který přes svou odlišnost oproti předchozím ročníkům byl nakonec svým způsobem nejúspěšnější.

A nemohu také opominout, že letošní výjimečnost podpořilo Kovid Trio z Mariánských Lázní pod vedením Milana Muzikáře, které při startu maratonské skupiny v 9:00 hodin zahrálo Vltavu. Potvrzuji osobně, že mnohé oko nezůstalo suché. 😉

Sluníčko pak definitivně zůstalo na obloze, mráček připutoval jen občas a celý den byl oslavou možnosti svobodně si podle svých možností zaběhat nebo se projít a také sounáležitosti s rodinami, které podporují své blízké doma, až do posledního okamžiku.

eko

PS: Pokud byste někdo služby Hospice Sv. Jiří chtěl podpořit i takto po maratonu, všechny informace k zaslání příspěvku najdete na maraton.farnostcheb.cz. Díky.

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.