Články s dobrovolnickou tématikou

Dobrej den 2011 podruhé - očima mladých účastníků

Dobrej den 2011Naše cesta začíná na chebském nádraží, kde jsme se všichni sešli. Další „bod“ programu bylo naložit všechny do vlaku. Tento úkol se nám zdárně podařil, a proto jsme mohli vyrazit na dlouhou, ale zajímavou cestu.

Když jsme vystoupili ve Stráži nad Ohří, čekalo na nás už auto, které nám odvezlo tašky přibližně 3km nad nás, jelikož hrad Hauenštejn leží v kopcích. Zbytek už byl na nás. Pomalu, ale jistě jsme se přibližovali k hradu a cestou sbírali naše totemy pro naše skupiny. Potom co jsme poprvé uviděli hrad, začali nás vítat nejen pracovníci hradu, ale i fenka dobrmana, jež uměla dobře aportovat. Vyplazující jazyk

Hned jsme si odnesli kufry do podkroví, kde byly postele po dvou nebo po třech, ale i po jednom. Poté jsme začali s prohlídkou, v které jsme stihli projít nejen věž, ale například i hradní hodovnu nebo malou zámeckou zahradu. Pomalu se schylovalo k večeru, a tak jsme zasedli k ohni, který nám připravili. Zde jsme představili naše kmeny a opekli jsme si buřty. Poté to vypadalo beznadějně, že půjdeme spát. Všichni jsme přemlouvali a prosili o noční pochod a bojovku. Po našem usilovném přemlouvání se nám podařilo Petra, Evičku a Zdeňku přemluvit. A bylo po našem! Večer, těsně před pochodem dostala každá skupina louč. Při světle loučí jsme si vyslechli příběh o Kainovi a Ábelovi, poté se konečně vydali temnou cestou. Podmínkou však bylo MLČET, mlčet celou cestu až ke kostelu. Mlčící Je pochopitelné, že některé děti to nevydržely, a proto se musely vrátit zpátky a jít znovu.

Nahoře u kostela jsme si doposlechli příběh o Kainovi a Ábelovi. Tam jsme také dostali úkol, chvíli být potichu a poslouchat věci kolem nás. Samozřejmě se nejvíc ozýval šramot našich nohou, ale také jsme slyšeli i jiné tajemnější šumy a hlasy, například projíždějící vlak. Když jsme se vrátili zpátky na hrad, absolvoval každý z nás ještě bojovku a pak už hurá na kutě.

Ráno jsme si dali vydatnou snídani, poté jsme dostali úkoly. Jeden ve prospěch hradu a jeden ve prospěch oběda. Pak se šlo na věc. Jedna skupina myla nádobí, ta druhá šla hledat cibuli a zbytek šel pomoct hradu uklízet zámeckou zahradu. Jelikož se skupinka s cibulí brzo vrátila, mohli přiložit ruku k dílu a pomoct při úklidu zámecké zahrady. Mezitím Zdeňka uvařila oběd. Vyhladovělí pomocníci se mohli vrátit a poobědovat. Po dobrém obědě jsme si šli zabalit naše věci a připravit se na zpáteční cestu domů. Cestou na nádraží jsme si dali malou přestávku na svačinku. Když už opět všichni nabrali síly, vyrazili jsme směrem na nádraží. Ve vlaku jsme dojedli jídlo, které nám zbylo, a zazpívali jsme si.

V Chebu už na většinu z nás čekali rodiče, babičky a dědečkové. Kromě mnoha tašek si každý z nás přivezl také hodně krásných a nezapomenutelných zážitků.

Kristinka Borošová

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.