Články s dobrovolnickou tématikou

Dobrej den 2011 poprvé - očima paní vedoucí

Dobrej den 2011Letošní koledníci Tříkrálové sbírky měli štěstí a byli odměněni hned dvakrát. Poprvé, když jsme si rozdali plata jogurtů, kterými nám přispěla Noclehárna Betlém, a podruhé, když jsme uspořádali již tradiční výlet nazvaný Dobrej den. Ten letošní trval dva dny a vyrazili jsme společně na hrad Hauenštejn nedaleko Stráže nad Ohří. V pátek 3. června jsme se sešli na nádraží a vydali se vlakem vstříc dobrodružství. Po dvou hodinkách jízdy jsme vystoupili ve Stráži, naložili naše baťohy a jiná zavazadla na připravený auťák hradního pána a vydali se pěšky do kopců. Bylo docela horko, a tak nám těch necelých 5 km trvalo skoro dvě hodiny. Ještě že jsme bohatě posvačili ve vlaku. Peníze vidící

Na hradě se nás ujala panna klíčnice Eliška, která nás provedla po sklepích i komnatách, po věžích i nádvořích a nakonec nás ubytovala na půdě. K večeři jsme si opekli buřty a ještě než se setmělo, vydali jsme se na procházku arboretem k hradní kapli. Bylo to cestou necestou přes plot a zase do kopce, ale to popovídání, které jsme si tam dopřáli, stálo za to.

Pak už se setmělo a přišla ta správná chvíle na to, na co se všechny děti vždycky nejvíc těší – na stezku odvahy! Ta vedla do sklepa, ve kterém jsme před tím nebyli a který skrýval děsné věci! Byla jsem moc ráda, že už nejsem dítě a nemusím tam sama jít. J Jak to prožívaly děti, se dočtete ve článku Kristinky Borošové.

Po stezce odvahy jsme kolem jedné hodiny po půlnoci zalezli do spacáků a na útulné a pěkně vyhřáté půdě rychle usnuli.

Ráno nám Zdíša udělala na protažení rozcvičku a Zdenka na nádvoří připravila snídani. Pak jsme se vydali na prohlídku kovárny, kde si každý z nás vyzkoušel bušení kovářským kladivem a pan kovář nám na památku vykoval zvoneček. Na další úkoly jsme se museli rozdělit: Zdenka šla k ohništi vařit polévku, část výpravy šla loudit do podhradí chybějící suroviny na oběd a zbylí výletníci šli pomoci s úklidem chrastí v okolí hradu. Ačkoli bylo velké horko, měli jsme větve i pálit. Zdíša se mistrně ujala práce s ohněm a jen zásluhou její šikovnosti jsme nezaložili ve vyprahlé krajině lesní požár.

Výborný oběd nám na venkovním ohništi připravila Zdenka, opečená zepředu od ohně a zezadu od sluníčka. Důkladně jsme se najedli a pak následovala siesta, kterou dospělí vyplnili pitím kávy a nezdolné děti hraním na schovávanou ve všech dostupných prostorách hradu.

Pak už jsme zabalili, čímž jsme uvolnili svá místa další výpravě dětí, která už dorazila, a opět naložili svá zavazadla na auto a vydali se na cestu dolů k nádraží. Cestou jsme se trochu brodili potokem, abychom se osvěžili, trochu se poponášeli, abychom si pomohli, a trochu soutěžili, abychom si rozdělili poslední sladkosti.

Cesta vlakem do Chebu utekla ještě rychleji než cesta tam. Vůbec to celé rychle uteklo, a tak se těším, že se s většinou dětí zase setkám na Letním dovádění. Líbající

eko


Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.