Novinky z dobrovolnického centra

Kouzelná supervize

Když člověk něco dělá dlouho a dobře, tak že nemáme důvod ke stížnostem, bereme to časem jako samozřejmost. Ale je to spíše zázrak! A tak jsme se v listopadu domluvili s naším supervizorem Martinem Fojtíčkem, že poslední letošní supervizi našich dobrovolníků, kteří navštěvují staré a nemocné, uděláme pro ně tak trochu jinou, jako za odměnu.

Martin Fojtíček v ChebuBylo snadné domluvit, že se místo v jídelně sejdeme ve sklepě, nebo že kromě tradičního čaje, zajistíme i něco k jídlu, ale vymyslet program to už bylo horší! Ještě, že Martin, který spolupracuje se zdravotními klauny (to jsou ti, kteří v nemocnicích obveselují dětské i dospělé pacienty), je studnicí neotřelých nápadů. Vymyslel, že program si pro sebe připravíme sami. A ne ledajaký, ale přímo kouzelný!

Přivezl bednu kouzelnických pomůcek, které rozdal dobrovolníkům z řad dobrovolníků Nevinný, kteří byli ochotni se do kouzlení zapojit. Každého z nás naučil jeden jednoduchý trik, který jsme potom během programu předvedli ostatním. Někteří účastníci, jak se ukázalo, uměli už kouzlit i sami od sebe.

Naše vystoupení prokládal žonglérskými výstupy, a tak jsme si sami během pár minut dokázali připravit hodinový program, jak ze známého televizního varieté.

Na závěr jsme si stihli i popovídat o tom, co nás v naší službě těší, co nás drží a co nás nese dál.

Poděkovali jsme tak těm, co přišli. Takhle písemně chci poděkovat ze srdce i těm, kteří přijít nemohli: děkujeme Vám za vše dobré, co děláte pro ty, které navštěvujete. Jsme moc rádi, že Vás máme a do nadcházejícího roku Vám všem přeji hodně radosti, sil a Božího požehnání k další službě.

eko

P. S. Kdo by se chtěl podívat, jak taková kouzelná supervize vypadá, může si ji prohlédnout na stránkách farnosti v rubrice Fotogalerie – Supervize v kryptě.