Novinky z dobrovolnického centra

Průvod dobrovolníků aneb Chebská cesta za dobrem

Chebská cesta za dobrem 2011V sobotu 5. listopadu 2011 pořádá naše Dobrovolnické centrum při Farní charitě Cheb společně s dalšími organizacemi (SZŠ a VOŠ Cheb, Joker o. s, Sdružení dobrovolných hasičů Cheb, Diecézní charita Plzeň a MěÚ Cheb) takovou malou Chebskou cestu za dobrem. Od 14:00 hodin se můžete vydat třeba nejprve na Chebský hrad, pak do dílen Jokeru nebo do Farního domu. Na těchto místech bude probíhat zajímavý program, který Vám napoví, co to je dobrovolnictví a kde všude se s ním můžete setkat. Podrobnosti dále v článku.

Tímto se také připojíme k celostátní akci nazvané Průvod dobrovolníků.

Stránky akce na facebooku ZDE.

Chebská cesta za dobrem

5. listopadu 2011 14:00 až 17:00 v Chebu
17:00 koncert Kláry Štěpánkové a přátel

Chebský hrad 14:00 – 16:30:

• 14:00 slavnostní zahájení akce za účasti představitelů města
  • Speciální prohlídky na hradě – bude mimořádně zpřístupněna i kaple a komůrka alchymisty
  • Focení v historických kostýmech
  • Výuka chůze Nordic Walking + půjčování hůlek
  • Obří bublifuk
  • 14:15 hromadné focení všech dobrovolníků a přátel na nádvoří – pokus o vyfocení co největšího počtu příznivců dobrovolnictví -  vytvoříme písmeno D jako dobrovolník

Náměstí Jiřího z Poděbrad 14:00 – 16:30

• Ukázka hasičské techniky a historických uniforem

Joker o. s. 14:00 – 16:30:

• chráněné dílny – vlastnoruční vyrábění šperků

Kostel sv. Mikuláše a Alžběty 14:00 – 16:30

• otevřená věž a pravidelné prohlídky vždy v celou hodinu a v půl

Farní dům 14:00 – 18:00

• 15:00 přednáška Pablo Chacóna z Diecézní charity Plzeň o projektu Adopce na dálku
    a o Středisku rozvojové spolupráce v Latinské Americe
  • Český západ, o. s. - prodej výrobků z jejich produkce
  • Prodej výrobků Fair trade a knih
  • Farní kavárna – občerstvení zdarma
  • Prezentace činnosti neziskových organizací: Český západ o. s., Český červený kříž, Dobrovolní hasiči, Dobrovolnické centrum při Farní charitě Cheb, ICDM, SZSŠ a VOŠ Cheb, o. s. Hospic sv. Jiří v Chebu …

Koncert Kláry Štěpánkové a přátel 17:00 18:00

• 17:00 ve Farním sále, Kostelní nám. 15, naproti kostelu sv. Mikuláše  - vstup zdarma

Fotografická soutěž

• Po celou dobu trvání akce probíhá fotografická soutěž pro amatérské fotografy
  • 1. cenou je vstupenka na koncert Lucie Bílé v Chebu dne 29. 11. 2011
  • Fotografie do soutěže mohou účastníci posílat do 13. 11. 2011 do 24:00 hodin

Proč "Průvod dobrovolníků"? V průběhu prvního listopadového týdne, který je nazván Národním týdnem dobrovolnictví, se budou v řadě měst České republiky konat obdobné akce. Ty mají za úkol upozornit veřejnost na to, že stále více lidí je ochotných nasadit se zadarmo ve prospěch druhých. I my zveme Vás všechny, kterým leží nezištně konané dobro také na srdci, k účasti na tomto sobotním happeningu. Zveme Vás všechny organizované i neorganizované dobrovolníky, všechny sympatizující, zvědavce i zájemce na společnou cestu, na které se odíváme, kde všude v Chebu dobrovolníci pomáhají. Bude to zajímavé, bude veselo, tak přijďte!

eko