Novinky z dobrovolnického centra

Dobrovolnický den aneb Tři králové v létě

Dobrovolnické centrum ChebV sobotu 31. 5. 2008 jsme se sešli před osmou hodinou v Chebu u Elektry s koledníčky z Tříkrálové sbírky 2008, vedoucími skupinek, dobrovolnicemi z programu Bolest a moudrost a poutníky na Dny víry. Poutníci se vydali mikrobusem a my ostatní autobusem do Plzně. Děti se rozdělily do dvou družstev a po cestě hrály pod vedením Jirky Kolafy a našich šikovných dobrovolnic Kláry a Aničky různé hry, aby jim cesta lépe utekla.

Dobrovolnický den - ŠkodaParkV Plzni jsme pro ně připravili dobrovolnický den s celodenním programem. Zahájili jsme jej v zoologické zahradě, kde jsme omrkli krmení tučňáků. Pak jsme se přemístili do amfiteátru (kde se dříve konala Porta - poznámka pro dříve narozené), který je nyní součástí ZOO. Tam probíhala ukázka výcviku dravců. Ptáci létali pomalu a nízko, takže jsme si je mohli dobře prohlédnout. Zrovna vrcholil polední žár, a tak bylo vítaným osvěžením, když nás orli alespoň trochu pocákali při lovení kořisti z vodní hladiny. Pak jsme dali dětem rozchod, aby měly čas na individuální prohlídku zahrady. Většina jej ale strávila u stánku s občerstvením, kde si z kapesného nakoupily nanuky, hranolky a jiné dobroty dle vlastního uvážení.

Kolem jedné hodiny následoval přesun do stinného parku na společný piknik, který byl nachystán v duchu zdravé výživy. Děti se k mému velkému překvapení na vše s neztenčenou chutí vrhly a opět pojedly. Pak nás zaujaly na protější louce ukázky práce požárníků a policie. Předváděli vyprošťování raněných z převrženého auta, chytání ozbrojeného pachatele a jiné nebezpečné kousky.

Dobrovolnický den - ŠkodaParkNa návrh P. Hrušky se část výpravy odpojila a vydala se do lanového centra. My ostatní jsme vyrazili pěšky na náměstí, kde jsme absolvovali výstup na věž chrámu sv. Bartoloměje a podnikli prohlídku Plzeňského podzemí. Větší úspěch sklidilo podzemí, neboť tam byl příjemný chládek a většina dětí tam ještě nikdy nebyla. (No a naše „odloučená jednotka", složená nejen ze statečných junáků, ale i z malých děvčat, se také bavila vrchovatě. Však posuďte podle přiložených fotografií sami! ph)

Autobus na nás v 17 hodin čekal na smluveném místě a převezl nás do Meditační zahrady, kde začala dle mého názoru asi nejhezčí část výletu. Začínal krásný podvečer a děti byly okouzleny množstvím kvetoucích keřů, tajemnými zákoutími, romantickým jezírkem i pohodlnou houpačkou, kde se dalo tak krásně houpat, povídat a snít. Všichni jsme museli vzdát v duchu hold trpělivému tvůrci tohoto nevšedního díla.

Meditační zahrada v PlzniV zahradě už na nás čekaly i děti, které přijely z lanového centra, a tak na skrytém plácku za kaplí mohlo přijít na řadu další společné občerstvení. Tentokrát jsme chtěli udělat dětem radost, a tak bylo více podle jejich gusta: dostaly balíčky s hamburgery a dárky od McDonald´s. Po jídle se děti vydaly hrát ještě nějaké hry a my dospělí jsme při sklízení všech těch kelímků, brček, kšiltů, balónků, tácků a ubrousků mohli nerušeně poslouchat ptáky.

Když dorazil pan Jiří Lodr, ředitel Diecézní charity Plzeň, poděkoval všem dobrovolníkům za jejich záslužnou práci a koledníkům a vedoucím skupinek z Tříkrálové sbírky 2008 předal pamětní list, potřásl rukou a něco milého řekl. Například Helence Müllerové pověděl, že má hezké culíky.

Pak už jsme nasedli do autobusu a vydali se na cestu zpět. Byla trochu delší, než jsme předpokládali, neboť bylo potřeba dělat několik zastávek pro přejedené a (limonádami) přepité cestovatele. Když jsme kolem deváté hodiny u Elektry předali rodičům v pořádku posledního unaveného, ale spokojeného človíčka, spadl mi obrovský kámen ze srdce.

eko

Výlet do Plzně

Jeli jsme s tříkrálovou sbírkou do města Plzeň. Jeli jsme navštívit ZOO, podzemí a lanové centrum. Bylo to super s kámoškou Bárou. Ta mě rozesmála, až jsem se polila vodou. Byl to super výlet plný zábavy.

Bára & Bára, 6. třída

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.