Novinky z Charity

Co to byla ta „Férová snídaně“?

Fairtradová káva nebo čaj, vajíčka z farmy, jogurty, pomazánky, domácí chleba, třtinový cukr, klobásky, okurky, marmelády všech druhů a spousta další dobrot vlastní výroby se dala posnídat v sobotu 10. května 2014, což je Světový den pro fair trade, v prostorách Vyšší odborné školy v Chebu.

Posnídalo celkem 31 lidí, kteří tak dali najevo, že podporují produkty, za něž pěstitelé dostali spravedlivě zaplaceno a při jejichž výrobě byl brán ohled na životní prostředí a nebyla zneužita dětská práce. Piknik s názvem Férová snídaně ve vašem městě proběhl v Chebu poprvé díky Komunitnímu osvětovému společenství, o. s., Farní charitě Cheb a Hospici Sv. Jiří, o.p.s. Atmosféra byla úžasná, snídali jsme téměř do dvanácti hodin. Potraviny, které zbyly, jsme darovali do Azylového domu Betlém Cheb, aby férově mohli posnídat i ti, kteří většinou nemají ani na základní potraviny,“ uvedla Alena Votavová, jedna z organizátorů akce.

Snídalo se po celé republice, a to na více než stovce míst. Do akce se zapojuje stále více lidí, to svědčí o rostoucím zájmu spotřebitelů o spravedlivě obchodované produkty a o to, kdo a za jakých podmínek pro ně například kávu nebo kakao pěstuje. Koho by to zajímalo, více informací naleznete na www.ferovasnidane.cz.

eko

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.