Novinky z Charity

Co to byla ta „Férová snídaně“?

Fairtradová káva nebo čaj, vajíčka z farmy, jogurty, pomazánky, domácí chleba, třtinový cukr, klobásky, okurky, marmelády všech druhů a spousta další dobrot vlastní výroby se dala posnídat v sobotu 10. května 2014, což je Světový den pro fair trade, v prostorách Vyšší odborné školy v Chebu.

Posnídalo celkem 31 lidí, kteří tak dali najevo, že podporují produkty, za něž pěstitelé dostali spravedlivě zaplaceno a při jejichž výrobě byl brán ohled na životní prostředí a nebyla zneužita dětská práce. Piknik s názvem Férová snídaně ve vašem městě proběhl v Chebu poprvé díky Komunitnímu osvětovému společenství, o. s., Farní charitě Cheb a Hospici Sv. Jiří, o.p.s. Atmosféra byla úžasná, snídali jsme téměř do dvanácti hodin. Potraviny, které zbyly, jsme darovali do Azylového domu Betlém Cheb, aby férově mohli posnídat i ti, kteří většinou nemají ani na základní potraviny,“ uvedla Alena Votavová, jedna z organizátorů akce.

Snídalo se po celé republice, a to na více než stovce míst. Do akce se zapojuje stále více lidí, to svědčí o rostoucím zájmu spotřebitelů o spravedlivě obchodované produkty a o to, kdo a za jakých podmínek pro ně například kávu nebo kakao pěstuje. Koho by to zajímalo, více informací naleznete na www.ferovasnidane.cz.

eko