Novinky z Charity

Snídaně s Hospicem: Přirozený přístup ke smrti

Snídaně s Hospicem

Pracovníci mobilního Hospice Sv. Jiří v Chebu, Farní charity Cheb a Římskokatolické farnosti Cheb zvou všechny v sobotu 9. května 2015 ke společné komunitní snídani s následnou zajímavou přednáškou. Od 10:00 s námi můžete posnídat pohoštění připravené z místních produktů nebo přinést vlastní dobroty na ochutnání. Od 10:30 se můžete zúčastnit přednášky s Markem Jasanským na téma „Přirozený přístup ke smrti“, kde se např. dozvíte, jak fenomén strachu ze smrti ovlivňuje naše jednání a motivaci.

V naší společnosti se vytratil přirozený přístup ke smrti. Vytvořilo se z ní tabu či je mystifikována. V této přednášce se podíváme na některé aspekty smrti a umírání. Pokud poznáme, jakými pocity a stavy prochází lidé při setkání se smrtí, budeme schopni být více oporou sami sobě i lidí, kterých se smrt týká. Přednášející Marek Jasanský se zajímá se o západní i východní filosofii a její propojení s běžným životem. Intenzivní sebepoznávací kurzy ho zavedly až k fenoménu strachu ze smrti a jeho vlivu na jednání a motivaci lidí.

Dobrovolné vstupné bude věnováno na činnost Hospice Sv. Jiří.

Radka Besedová, Hospic Sv. Jiří

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.