Novinky z Charity

Tříkrálová sbírka 2016 v Chebu a okolí

Milí farníci, už nám začal advent, vánoční čas také uběhne jako voda a my se přehoupneme do ledna, kdy slavíme svátek Tří králů a pořádáme Tříkrálovou sbírku.

Schůzka vedoucích skupinek

Úvodní schůzka vedoucích skupinek bude probíhat na faře ve středu 16. prosince 2015 od 16:30 do 17:30 hodin, kde bude první možnost registrace, rozdělení ulic a vyzvednutí plášťů, kalendářů atd.

Zveme všechny vedoucí, kteří se chtějí letos zapojit, aby se této schůzky zúčastnili.

Kdo z koledníků chce v kostýmu již jít v neděli 3. 1. 2016 na průvod městem, tak neváhejte si přijít vybrat již před Vánoci. Po mši budou pláště také k dispozici, ale nebude čas ani prostor na nějaké veliké vybírání a zkoušení.

Zahájení pro celou diecézi

Už ve vánočním čase jste všichni zváni na slavnostní zahájení Tříkrálové sbírky v Plzeňské diecézi do nádherného Santiniho chrámu v Kladrubech u Stříbra v úterý 29. prosince 2015 od 13:00 hodin. Zahájení proběhne za účasti plzeňského otce biskupa Františka Radkovského a otce biskupa Rudolfa Voderholzera z Diözese Regensburg a zúčastní se i koledníci z obou diecézí. Ve 13:00 vyjde tříkrálový průvod od základní školy, ve 14:00 bude požehnání koledníkům v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Zahájení sbírky v Chebu

U nás v Chebu, podobně jako vloni, bude v neděli 3. 1. 2016 navazovat slavnostní zahájení Tříkrálové sbírky 2016 na ranní mši svatou v 10:00 hodin v kostele Sv. Václava.

Po mši svaté se vydáme společným průvodem přes náměstí do kostela sv. Mikuláše a Alžběty, zde bude krátký program a dostaneme slavnostní požehnání, které pak můžeme jako koledníci rozdávat všude tam, kam přijdeme. Po skončení již mohou skupinky vyrazit do ulic a podle možností koledovat v průběhu celého týdne.

Koledování: Sobota 9. 1.

Hlavní koledovací den bude tradičně sobota – tentokrát 9. ledna 2016. Na faře od 8:00 hodin se budou scházet skupinky, které pak vyrazí do ulic Chebu a okolí. Po celý den bude koledníkům k dispozici jídlem dobře zásobené zázemí na faře i možnost dopravy na vzdálenější místa a zpět. Oficiálně je Tříkrálová sbírka povolena každoročně od 1. do 15. ledna, takže toto datum je s tím v souladu. Koledovat je proto samozřejmě možné po celý tento čas.

Registrace, výbava a info

Registrovat se a vyzvedávat kasičky, průkazky a kostýmy si můžete také ve farní kanceláři v době, kdy je otevřeno: pondělí 14. 12. 2014 a ve středu 16. 12. 2015 nebo potom v pondělí 4. 1. 2016 a ve středu 6. 1. 2016 od 9:00 do 17:00 hodin.

Koledníci i vedoucí skupinek se mohou už nyní hlásit u. E. Kolafové na tel. 731619729 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..  Skupinek není nikdy dost, a tak Vás prosím, povzbuďte i své příbuzné i kamarády, aby se k nám přidali na tu „cestu za světlem dobrých skutků“.

Výtěžek u nás v Chebu opět podpoří služby Hospice Sv. Jiří, Farní charity Cheb a noclehárny Betlém.

Přeji Vám požehnané prožití adventu i Vánoc a těším se při Tříkrálové sbírce 2016 na viděnou.

Eva Kolafová

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.