Novinky z Charity

Františkolázeňská 24hodinovka 2015 - výsledky

Ve dnech 14. – 15. listopadu se uskutečnil 7. ročník Františkolázeňské 24hodinovky, který pořádala Běžecká škola Miloše ŠkorpilaFarní charita Cheb a Komunitní osvětové společenství o. s. Níže vám přinášíme zprávu o tom, jak letos dopadla...

V tuto chvíli je jasné, že akce vynesla z příspěvků účastníků a ze zisku ze startovného cca 120 000 Kč na činnost Hospice Sv. Jiří, což se ale ještě zvýší, protože ještě přicházejí další příspěvky.

Možná stejně jako já vzpomínáte, jak nás před těmi sedmi lety kroužilo kolem parku ve Františkových Lázních pár a jak soutěžily mezi sebou naše štafety dobrovolnického centra a farní charity. J

Letos se do akce zapojilo celkem 484 sportovců i návštěvníků lázní, což je nejvíce za všechny roky. Nejvíce kilometrů zdolal stejně jako vloni Rastislav Štenda, který uběhl 171 km. Celkem 52 účastníků pokořilo hranici 100 km, vzdálenost 200 km dokázala překonat jedině štafeta Hospice Sv. Jiří, složená z jeho dobrovolníků, zaměstnanců a příznivců. Akci svými službami podpořilo téměř padesát dobrovolníků z pořadatelských organizací a celá řada laskavých sponzorů. Všem patří velký dík.

Miloš Škorpil, ředitel Běžecké školy, nám k tomu řekl„Na tomto místě a v tento den, bych rád připomenul, že Františkolázeňská 24hodinovka se běhá v duchu solidarity člověka s člověkem, v duchu vzájemné lásky, v duchu pomoci jeden druhému, v duchu nepovyšování se člověka nad člověka a nad vše, co nás obklopuje a žije společně s námi na Zemi a ve vesmíru. V duchu odkazu Václava Havla, tedy v duchu toho, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.“

DÍKY vám všem přátelé, díky i těm, co ještě osobně neznám a kteří třeba jen tak pokývali hlavou, když jsme se míjeli, jako „že ví“, že tam všichni patříme k sobě. Ten pocit sounáležitosti pro mě moc znamenal a znamená! Navzdory tomu, co se v poslední době ve světě děje, je pořád na světě moc krásně a stojí za to si ten svůj krátký pobyt na téhle zemi co nejvíc užít! Mám vás všechny rád, moji milí, a už se moc těším na další setkání – užívejme si každý den, každou hodinu, každou minutu, kterou tady MŮŽEME BÝT!“ napsal z Ostrova Ivan

Tak děkuji Vám všem, kteří jste se zapojili do hospicové štafety nebo prostě jen tak přišli se podívat a přispět, protože se můžeme společně radovat z toho, jak dobré dílo roste. 

Eva Kolafová

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.