Novinky z Charity

FL 24hodinovka a benefiční koncert pro Hospic Sv. Jiří

V průběhu letošního roku došlo k velkému nárůstu počtu klientů, které měl hospic v péči, a tím rostly i náklady, které tak překonaly předpokládané příjmy. Vedení hospice proto muselo rozhodnout o snižování počtu klientů a některé zájemce o službu i odmítat. Znovu se musely rozjet na plné obrátky různé benefiční aktivity, které pomáhají zvýšit příjmy. A víte, jak můžete podpořit Hospic Sv. Jiří právě Vy?

Tak třeba koupí záložky do knihy, běháním či procházkou po parku nebo návštěvou koncertu vážné hudby...

Takže to vezmeme popořadě:

1. ZAKOUPENÍ KNIŽNÍ ZÁLOŽKY

Naše občasná dopisovatelka a trvalá přítelkyně knihovnice Lída Křivancová z Karlových Varů nedávno zveřejnila na své FCB profilu:

„Milí přátelé, háčkuji záložky do knížek a budu je prodávat. Výtěžek pošlu na Hospic Sv. Jiří v Chebu. Kdybyste někteří chtěli, potěšíte nejen mě, ale i umírající lidi a pečující příbuzné. Napište mi do zpráv požadavek na barvu a poštovní adresu. Cena jedné 100Kč.“

Hezké, že? Nemusí pršet, jen když kape. Lído, děkujeme. :-)

2. BĚHÁNÍ ČI PROCHÁZKA PARKEM

To je zase naše zdejší doména. :-) Takže ve dnech 18. – 19. listopadu 2017 se uskuteční 9. ročník Františkolázeňské 24hodinovky, aneb kilometry pro Hospic Sv. Jiří – charitativní 24hodinový běh konaný při příležitosti výročí sametové revoluce v roce 1989. 

Start bude ve 14:00 hodin v blízkosti Sadové kavárny ve Františkových Lázních a na okruhu dlouhém 1100 metrů v Městských sadech si každý účastník může zvolit délku a tempo běhu nebo chůze podle svých schopností.

Stejně jako ve všech předchozích ročnících jde o běžecký happening, jehož cílem je do sytosti si užít běh, přátele, oslavit více než čtvrt století svobody a demokracie a také přispět na dobrou věc. I letos to znamená, že výtěžek ze sbírky a přebytek ze startovného bude věnován na činnost Hospice Sv. Jiří. Pořadateli 24hodinovky jsou Běžecká škola a spolupořadateli Komunitní osvětové společenství z. s., Hospic Sv. Jiří, o.p.s. a Farní charita Cheb.

Můžete nás podpořit tím, že pomůžete v rámci konání akce jako dobrovolníci přímo na místě, nebo že nám něco dobrého pro účastníky upečete, nebo že se zúčastníte přímo na trati a vhodíte nějaký příspěvek do kasičky. Předem za Vaši ochotu děkujeme. :-)

Podrobné informace najdete na www.24beh.cz a na FCB Hospice Sv. Jiří.

3. NÁVŠTĚVA KONCERTU

Pokud je Vám osobně bližší svět kultury, než pohybu, jste zváni na vánoční dárek pro Hospic Sv. Jiří v Chebu, což je ve středu 6. 12. 2017 Benefiční koncert Západočeského symfonického orchestru od 19:30 hodin ve Společenském domě Casino v Mariánských Lázních. Vstupné je 200 Kč a celé jde ve prospěch hospice. Vstupenky jsou k mání v předprodeji.

Účinkovat bude Radim Vojíř – klavírní virtuóz pocházející a žijící v Chebu a Západočeský symfonický orchestr M. Lázně.

Tenhle kulturní počin pro hospic „upekl“ jeden náš kamarád ultramaratonec, hobojista a altruista a my Ti tímto, Milane, děkujeme. :-)

Podrobné informace o koncertu najdete na plakátech, FCB Hospice Sv. Jiří a na webových stránkách orchestru.

 

Takže to je nabídka, ze které si může vybrat snad každý, ne?

Pro bližší informace se můžete ozvat na mail Farní charity Cheb, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo zavolat Evě Kolafové, tel. 731 619 729.

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.