Novinky z Charity

Tříkrálová sbírka banner

Výsledky tříkrálové sbírky 2018

Pozvánka k TS 2018

Zcela netradičně jste mohli zahlédnout Tři krále v Chebu už v sobotu 25. 11. 2017, kdy převzali patronát nad vánočním stromem na náměstí a měli tu čest jej slavnostně rozsvítit. Připomněli jsme tak Chebanům, že Vánoce jsou svátkem nejen rodinným, ale i dobou, kdy můžeme myslet na potřebné, které bychom rádi obdarovali, ačkoli je ani osobně neznáme.

Takovou pomoc lidem v nouzi umožňuje výtěžek Tříkrálové sbírky, která se koná tradičně od 1. do 15. ledna.

Slavnostního zahájení, které bude v pátek 5. ledna 2018 od 17:00 hodin v chrámu sv. Mikuláše a Alžběty, se zúčastní i emeritní biskup a současný prezident Diecézní charity Plzeň mons. František Radkovský.

Hlavní koledovací den bude sobota 6. ledna 2018. Polévku a horký čaj z vlastních zdrojů nabídneme všem, kdo budou chtít sbírku podpořit, tentýž den od 12:00 do 14:00 hodin v prostorech chrámu sv. Mikuláše a Alžběty (případně i mimo tento čas na protilehlé faře).

Takže kdo můžete, udělejte si volno, abyste se mohli přidat ke koledníkům. J Hlásit se můžete u Evy Kolafové průběžně (kontakty viz níže).

Informační schůzka koledníků se zapisováním a vydáváním průkazek, plášťů atd. se bude konat ve středu 3. ledna od 16:00 do 17:00 hodin na faře.

Výtěžek TS 2018 v Chebu a okolí bude rozdělen takto:

• 65% na podporu místních charitních, dobrovolnických a sociálních projektů, z čehož jde letos:
    • na rozvoj služeb domácí péče s hospicovou složkou zabezpečený o.p.s. Hospicem Sv. Jiří v Chebu (40%)
    • na služby starým a nemocným v Chebu, které zprostředkovává Farní charita Cheb a na podporu dobrovolnictví na Chebsku skrze Dobrovolnické centrum při Farní charitě Cheb (35%)
    • na rozvoj služeb Diecézní charity Plzeň v Chebu, která poskytuje pomoc lidem v nouzi – dluhové poradenství, Noclehárnu a azylový dům Betlém, Azylový dům pro matky s dětmi a Nízkoprahové denní centrum (20%)
    • na léčbu a rehabilitaci Jindříška Rady, kterou nehradí zdravotní pojišťovny (5%)
  • 15% na podporu charitních sociálních služeb v plzeňském a karlovarském kraji;
  • 15% výtěžku je určena na humanitární pomoc v zahraničí;
  • 5% na celostátní režii sbírky.

Eva Kolafová
Farní charita Cheb