Novinky z Charity

Poutní maraton 2019

poutni maraton 2019Poutní maraton se koná opět předposlední sobotu v červnu, tj. 22. 6. 2019

Poutní ultramaraton letos nebude.

Webové stánky Poutního maratonu jsou k dispozici zde:

www.maraton.farnostcheb.cz

Novinky můžete sledovat zde:

FCB profilu Poutní maraton

Pozvánku k dobrovolnické spolupráci na organizaci Poutního maratonu 2019 najdete dále v textu:

Poutní maraton 2019

Zdá se mi to neuvěřitelné, ale letos chystáme již jubilejní 10. ročník Poutního maratonu! Vzpomínáte, jak biskup František přijel první ročník osobně zahájit a po slavnostním požehnání se u oltáře svlékl do tepláků a oběhl s námi kostel? J

Jako každý rok pan biskup nad Poutním maratonem převzal záštitu, ale po přestávce dlouhé 9 let se náš současný biskup Tomáš také osobně dostaví, a po zahájení si s námi zaběhne první ch 10 km na Loretu.

Jako každý rok tedy prosíme všechny, kdo mohou, aby se na sobotu 22. 6. 2019 stali součástí party, která maraton zajišťuje, nebo nám upekli něco dobrého na zub pro účastníky po doběhu.

Za těch deset let, které uběhly od prvního ročníku, kdy jsme byli se svou akcí jednou z prvních vlaštovek, je nyní situace zcela odlišná. Téměř každý víkend se od jara v okolí koná nějaká běžecká akce, která ty, co si chtějí vyloženě zazávodit, láká více, než naše pohodová benefiční akce. Chceme se proto letos zaměřit spíš na zvaní rodin ze širšího okolí, které si tento den v krásné přírodě i uprostřed památných míst mohou užít nejen chůzí či během, ale třeba na kole nebo koloběžce.

Prosím tedy i Vás o šíření naší pozvánky, abychom přivítali více návštěvníků než vloni a abychom také získali pro Hospic Sv. Jiří, pro který tuto benefici pořádáme, více prostředků na provoz.

Jednou z cest jak trochu zatraktivnit naši akci je také přizvání tak zvaných ambasadorů, což jsou známí lidé, kteří mezi svými přáteli vyhlásí, že se zúčastní Poutního maratonu a jaký mají sportovní cíl, a že jejich přátelé je mohou motivovat k tomu mimořádnému výkonu tím, že finančně přispějí na ten vyhlášený benefiční účel.

Podařilo se nám získat již tři ambasadory a je nám ctí, že se jimi stali starosta města Chebu Antonín Jalovec, spisovatel a novinář Ondřej Nezbeda, který napsal překvapivě pozitivní knihu o umírání a hospicové péči, ke které sbíral zkušenosti i u nás v Hospici Sv. Jiří, a statečná slečna Simona Buchnerová, které život s určitým fyzickým omezením nijak neubírá na síle ducha a chuti pomoci druhým.

Další dobrou zprávou je, že letošní Poutní obraz, který se bude dražit v elektronické aukci, nám daroval chebský kronikář pan Turek. Jeho krásný akvarel Lorety je zárukou, že bude o dražbu zájem.

eko