Novinky z Charity

Tříkrálová sbírka 2019 v Chebu a okolí

Tříkrálová sbírka 2019

VÝSLEDKY TS 2019 V CHEBU A OKOLÍ

Devatenáctý ročník Tříkrálové sbírky v Chebu a okolí, která se konala od 1. do 13. ledna 2019, vynesl podle konečného sčítání 193 642,- Kč ( přesně 190 182 Kč, 112 euro a 100 polských zlotých). 

Do Tříkrálové sbírky se letos zapojilo celkem 111 dobrovolníků - 74 koledníků, 26 vedoucích skupinek a 11 dobrovolníků v zázemí. Děkujeme Městu Cheb a Trinity Clubu Cheb, kteří nám věnovali výbornou bramboračku na sobotu 5. 1. 2019, kdy byla tradiční Tříkrálová polévka pro veřejnost v chrámu sv. Mikuláše a Alžběty, a děkujeme všem dobrovolníkům a koledníkům, kteří ji oživili svým zpěvem. Také děkujeme té stovce dobrovolníků a samozřejmě i úplně všem laskavým dárcům!

Fotoalbum ze zahájení, tříkrálové polévky, koledování i počítání najdete ZDE.

Podrobné výsledky Tříkrálové sbírky 2019 v Chebu a okolí:

TS 2019 rozdělení výtěžku

Další podrobnosti v dokumentech ve formátu .pdf najdete zde:

Původní pozvánku k TS 2019 najdete dále v článku...

Pozváka k Tříkrálové sbírkce 2019 v Chebu a okolí

Ve dnech 1. - 14. ledna 2019 mohou opět chodit po světě Tři králové (viz Tříkrálová sbírka 2019 v Chebu a okolí na FCB). V Chebu a okolí je můžete potkávat hlavně od pátku 4. 1., kdy bude v 17:00 na faře v Chebu a poté v chrámu sv. Mikuláše a Alžběty slavnostní požehnání sbírky, do neděle 12. 1. 2018.

Až je potkáte, vlídně je vyslechněte, i když nebudou zpívat úplně čistě , trošku jim přispějte, neboť jejich srdce jsou ryzí. :-)

Chodí ve sněhu, větru, mrazu nebo dešti a zimě jen proto, aby pomohli někomu, kdo to potřebuje.

Zájemci o spolupráci (vytvoření vlastní kolednické skupinky) se hlaste, prosíme, na tel. 731 619 729 nebo pište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Tříkrálová polévka v sobotu 5. 1. 2019 od 12 do 14 hod. (viz událost Tříkrálová polévka na FCB) ve spolupráci s Městem Cheb před chrámem sv. Mikuláše a Alžběty v Chebu. Můžete s sebou přinést cukroví nebo i jiné domácí dobroty, o které se chcete podělit ostatními. Čaj a kávu zajistíme. :-)

Místní podíl výtěžku sbírky bude rozdělen takto:

  • 40% z místního podílu podpoří služby Hospice Sv. Jiří o. p. s., kde je Farní charita Cheb jednou ze zakládajících osob a má skrze ředitelku farní charity a chebského faráře zastoupení ve správní radě o. p. s. Jde o zdravotní službu mobilní specializované paliativní péče a sociální službu odborného sociálního poradenství v paliativní péči, která funguje od února 2014 a do současnosti už poskytla své služby více než 300 klientům.
  • 35% z místního podílu podpoří rozvoj služeb Farní charity Cheb, a to včetně jejich materiálního, personálního, administrativního a finančního zabezpečení. Služby a projekty Farní charity Cheb zahrnují činnost Dobrovolnického centra, návštěvní služby pro nemocné a seniory, kontaktní místo, svépomocnou skupinu pro rodiče dětí s handicapem, podporu vzájemné komunitní výpomoci a podporu lidi v akutní nouzi.
  • 20% z místního podílu podpoří zabezpečení a rozvoj služeb Diecézní charity Plzeň v Chebu zaměřených na službu lidem bez přístřeší. Služby a projekty DCHP v Chebu zahrnují poskytování prostor k přespání lidem v akutní nouzi, možnost se osprchovat, vzít si suché a čisté oblečení ze zásob, vyprat či uvařit si, poskytování sociálního a právního poradenství a finanční výpomoc pro mimořádné situace. Klienti těchto služeb mají tedy možnost získat nejen základní materiální, informační, psychickou a duchovní pomoc, ale také v odůvodněných případech pomoc finanční.
  • 5% z místního podílu podpoří rodinu sedmiletého Radečka Neuschla z Křižovatky na Chebsku, který trpí nemocí motýlích křídel. Za poetickým názvem se skrývá onemocnění, při kterém člověku sebemenší dotyk způsobuje na těle bolestivé puchýře a otevřené rány. Péče o tak nemocné dítě je pro rodinu nejen psychicky, ale i velmi finančně náročná. Nejen proto, že je třeba používat speciální léky, masti a obvazový materiál, ale kvůli ranám na sliznici si nemoc diktuje i zvláštní stravu, která se musí pečlivě rozmixovat.

TS 2019 2

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.