Novinky z Charity

Tříkrálový koncert

České koledy ve WaldsassenuV neděli 4. ledna 2009 od 17:00 uvede první program České televize přímý přenos koncertu věnovaného všem, kdo se zapojili do Tříkrálové sbírky. Z Hudební scény Městského divadla v Brně zazpívají a zatančí stovkám koledníků Beat Up, Zuzana Smatanová, Miro Žbirka a Gipsy. cz. Pořadem provázejí Radka Coufalová a Josef Pejchal. Režie A. Rezek.

Vlevo ilustrační foto z vystoupení skupiny koledníků z naší farnosti (Terezka, Zuzka a Veronika) na slavnostním zahájení Tříkrálové sbírky 2009 ve Waldsassenu, kde se setkalo na 1500 koledníků z celé řezenské diecéze (viz fotogalerie nebo článek).

Podrobnější informace o Tříkrálovém koncertu České televize dále v článku nebo ZDE. I v letošním roce se rozzáří Betlémská hvězda a nad dveřmi tisíců rodin se objeví písmena symbolizující návštěvu koledníků Tříkrálové sbírky.

I letos se Charita Česká republika ve spolupráci s Českou televizí rozhodla poděkovat všem dárcům i koledníkům prostřednictvím koncertu v Městském divadle Brno. Během podvečerního setkání vystoupí Gipsy.cz, taneční skupina Beat up, zazní písně Mira Žbirky, Zuzany Smatanové či Ewy Farné. Moderátory večera budou Radka Coufalová a Josef Pejchal.

O tom, jak byly použity prostředky z loňské Tříkrálové sbírky se dozvíme nejen přímo na jevišti z rozhovorů s pracovníky charitních zařízení, ale i ze tří reportáží. Ty nás zavedou do jižních Čech - do domova sv. Alžběty pro matku a dítě ve Veselíčku, do hospice sv. Lukáše v Ostravě-Výškovicích a do ošetřovatelské služby charity Blansko.

Převzato z webu České televize