Podle rubrik

Smíření skrze setkání: Česko-německá bohoslužba

Pozvání k ekumenické bohoslužbě 3. října 2014 v katolickém kostele sv. Václava v Chebu

SMÍŘENÍ SKRZE SETKÁNÍ
Ekumenická česko-německá bohoslužba žehnání

Ve čtvrtek 3. října 2013 se v chebském evangelickém Kostele Pokoje konala ekumenická bohoslužba smíření, při které si její účastníci připomněli 75. výročí obsazení tzv. Sudet německými vojsky v důsledku Mnichovské dohody. Společné modlitební putování z Františkových Lázní do Chebu a následná bohoslužba se tehdy velmi dotkly srdcí mnohých křesťanů a otevřely cestu ke hlubšímu smíření. V ekumenickém společenství UNA SANCTA, kde se setkávají čeští i němečtí faráři, kněží, pastoři a dobrovolní spolupracovníci různých církví a které loňskou bohoslužbu iniciovalo, se jeho členové shodli, že by v této cestě rádi pokračovali a 3. října 2014 opět pozvali křesťany z obou stran hranic k bohoslužbě v Chebu. Další informace níže v článku...

(Označení „UNA SANCTA“ je z latinského znění křesťanského vyznání víry a ukazuje na „jednu svatou církev“. Tímto názvem chtějí jeho nositelé vyjádřit žité a do praxe dováděné přání po dosažení jednoty, která překračuje hranice států i jednotlivých konfesí.)

Tento rok chceme mít společně více na zřeteli dnešní starosti a potřeby českých i německých křesťanů. Proto se budeme věnovat nejrůznějším oblastem života a poslání křesťanů v dnešní společnosti, ale neztratíme ze zřetele ani ty obtíže, které někdy mají svůj původ v proměnlivých a ne vždy snadných dějinách našich vztahů.

Jakožto hlavní nástroj do hloubky jdoucího smíření bylo tentokrát zvoleno vzájemné žehnání si. Proto chebská katolická a evangelická farnost ve spolupráci se společenstvím UNA SANCTA zvou opět 3. října 2014 do Chebu k ekumenické česko-německé bohoslužbě žehnání.

Na bohoslužbu bude opět možné připutovat v duchu společné modlitby z osady Egerteich u Hundsbachu (blízko od Waldsassenu) do Chebu (celkem cca 9 km). Začátek modlitebního putování je v pátek 3. října 2014 v 16:00 v osadě Egerteich (u cyklostezky, 5 km severovýchodně od Waldsassenu; GPS souřadnice: N 50° 1.660', E 12° 20.998'). Odtud společně poputujeme za modliteb, zpěvu, nebo prostého mlčení do Chebu. Trasu putování si můžete prohlédnout ZDE.

Bohoslužba žehnání pak začne v pátek 3. října 2014 v 19:00 v katolickém kostele sv. Václava v Chebu (adresa: Kamenná ul., 350 02 Cheb, blízko Náměstí Jiřího z Poděbrad). Téma putování i bohoslužby: SMÍŘENÍ SKRZE SETKÁNÍ ekumenická česko-německá bohoslužba žehnání

Po bohoslužbě bude ve farním sále na katolické faře vedle kostela sv. Mikuláše (Kostelní nám. 15, 350 02 Cheb) ještě u malého pohoštění příležitost k rozhovoru a vzájemnému poznávání.

Na požádání můžeme po bohoslužbě zorganizovat dopravu účastníků modlitebního putování z Chebu zpět do Egerteichu (kde mohou zanechat svá vozidla). Pokud by o tuto dopravu měl někdo zájem, nechť se předem ozve faráři Petru Hruškovi (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), kde si můžete vyžádat i doplňující informace.

Za katolickou a evangelickou farnost
v Chebu Petr Hruška a Pavel Hejzlar

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.