Podle rubrik

Pozdní odpoledne našeho kostela sv. Michaela

Opět již po několikáté jsem otevírala kostel, aby si žáci naší ZŠ pod vedením p. učitelky M. Kudláčkové a učitelek MŠ a prvního stupně ZŠ vyzkoušeli, jak budou znít vánoční, nebo nyní jarní zpěvy v našem kostele. Je to několik let a to ještě za života mého manžela, kdy se obyvatelé těší na tato vystoupení (v kostele je to vždy nejkrásnější).

Letos to bylo poprvé, kdy na jaře žáci se svými učitelkami připravili krásné písně z lidové a muzikálové tvorby. Návštěvníci s nadšením odměnili tato pěvecká vystoupení velkým potleskem. Pro mne to znamená, že se Dolní Žandov probudil do lepších časů. A tak náš kostelíček otvíráme pro všechny nejen o vánocích, ale i na jařa a možná i na pouť, která bývá koncem září.

Děkujeme Vám paní učitelky i vám žákům, kteří se o tato setkání zasloužíte.

Zdenka Kyznarová