Podle rubrik

Svědectví

Čas od času si při nedělní bohoslužbě všimneme, že pán, který sedává za mnou, tam nesedí. A co ta paní z první lavice? Už druhou neděli v kostele není.

Někdy je to nemoc, která je dočasně z našeho společenství vyřadí, jindy je to dovolená, nebo návštěva příbuzných.

Žijí ale mezi námi také ti, kterým nemoc či pohybové omezení nedovolí vycházet z domova, a tedy žít svoji víru ve společenství.

A protože paní L. J. je takovým člověkem, zeptala jsem se jí na to. A toto je její svědectví:

Velmi mi chybí účast na mši svaté. Jsem ale šťastná, že můžu přijímat Tělo Páně doma při bohoslužbě slova. S Pánem vstávám, s Pánem usínám. Ráno mu v modlitbě děkuji, že mi dopřál probudit se do nového dne. Vzpomenu na svoje blízké, kteří mě předešli do nebe, do modlitby zahrnu svoje přátele a známé, naši farnost a pány faráře. Večer za vše děkuji a poprosím za klidnou a pokojnou noc.

Mám napsané různé modlitbičky, které jsem dostala od pana faráře z Německa a od jedné známé. Ty si čtu během dne. Někdy se také probírám obrázky svatých a modlím se k nim.

Někde jsem četla, že když se modlíme, máme se dívat na nebe. Tak to často dělám.

Nesmím zapomenout na Bibli. Často se k ní vracím.

Také mi chybí setkávání s farníky a se známými z Klubu křesťanských žen. Ale někteří mě pravidelně navštěvují, také páni faráři se zastaví, pravidelně čtu Zpravodaj, a tak vlastně žiji ve farním společenství stále. Jsem za to Bohu nesmírně vděčná. Jsem vděčná za to, že ve farnosti na mě nezapomínají, že jsem stále jejich.

JaK