Podle rubrik

Moje každodenní křesťanství

Začátek letošního roku byl pro mě plný změn. Jednou takovouto změnou byla i změna pracovního místa. Teď jsem zaměstnaná jako pracovnice v sociálních službách pro nevidomé a slabozraké.  Proč o tom píšu? Janin článek mě vyprovokoval k tomu, abych i já napsala, jak prožívám své křesťanství v zaměstnání. 

Musím se přiznat, že pracuji s tak skvělými lidmi, že mi svědectví o Kristu nedělá problém. Jsem jednoduše sama sebou. Snažím se pomáhat, kde se dá, snažím se mít vždy nachystaný úsměv pro kolegu a kolegyně i klienty…

Nevidomý člověk projevy okolí, dobrou či špatnou náladu těch, kdo mu dělají společnost a pomáhají mu, vnímá mnohem citlivěji nežli lidé vidoucí. Vnímání okolního světa musí trochu přizpůsobit svému handicapu, a řekla bych, že častokrát si takový člověk na mně všimne víc, nežli bych sama o sobě řekla a od sebe čekala. Moje upovídanost je v téhle práci na místě: na nevidomého je potřeba neustále mluvit, aby věděl, kde jste.

Právě dnes jsem se bavila se svým kolegou a zeptala jsem se ho, co ho na mně zaujalo nejvíc. Mimochodem je taky nevidomý. Podíval se na mě, usmál se a řekl: „Ukecanost!“

Jsem vděčná Pánu za svoji práci, za to, že v ní mohu být sama sebou a že dělám nejlíp, když jsem v ní taková, jaká jsem.

Martina

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.