Podle rubrik

Slovo faráře: Chvála putování

Moji milí,

putování je něčím, co vyjadřuje hlubokou podstatu každého člověka. Jdeme-li  krajinou, jsme na jedné straně jakoby „uzemněni“ (jsme „prach země“, praví první kniha Bible), na straně druhé se naše hlava vzpíná k oblakům v toužebné otevřenosti po Božím Duchu (v láskyplném polibku nám Bůh neustále vdechuje skrze svého Ducha „dech života“, jak praví tatáž biblická kniha). A pokud se navíc rozběhneme, v kratičkých okamžicích zakoušíme i něco z toho obrovsky svobodného vzletu, ke kterému jsme také všichni povoláni.

Moc nám proto všem přeji, aby nabídka letního putování navazující na Poutní maraton, pokračující dětským Letním dováděním přes přípravná setkání Chebské pouti do Marienweiher, hvězdicovou poutí na Kappl a diecézní poutí do Teplé a vrcholící samotnou třídenní pěší či autobusovou jednodenní poutí do Marienweiher byla pro vás dostatečně inspirující pro vaše vlastní životní putování – ve vašich rodinách, přátelstvích, láskách, dobrodružství, osamělosti, či jásotu života.

K putování také patří změna, ke které se rozhodl po širokých konzultacích i pan biskup František. Proto se s vámi chci rozloučit jakožto ředitel Farní charity Cheb a od 30. 4. 2011 přijmout od pana biskupa jmenování farářem Římskokatolické farnosti Cheb. Zároveň s radostí také mohu oznámit, že pan biskup k 1. 7. 2011 novou ředitelkou Farní charity Cheb jmenoval Ing. Evu Kolafovou. Prosím vás všechny o modlitbu za dobré naplnění obou rolí.

Petr