Podle rubrik

Návštěva u naší Brigitky aneb "Mikuláští hlídači"

Je večer a já jsem na návštěvě u naší Brigitky. Povídáme si o všem možném a nemožném a Brigitka se rozpovídá i o kostele sv. Mikuláše a o obětavé službě těch, kteří ho i v zimě hlídají.

Její velký obdiv patří především paní Hladké, paní Pitákové, paní Heřmanové a panu Dvořákovi. Vypráví mi o tom jak je hlídaní kostela služba těžká, ale zároveň i radostná, že nejde jen o samotné hlídání, jako spíš o to být s lidmi a přinést jim kousek tepla do srdce, které je možná již dlouho necítilo. A to také skrze vzájemné popovídání si, vyslechnutí vzpomínek lidí, kteří kdysi žili v Chebu, ale v důsledku okolností museli odejít.

 

 

Do rukou se mi dostala i kniha návštěv, ve které se píše o tom jak je lidem v kostele dobře, jak se jim líbí jeho atmosféra, výzdoba, přijetí od hlídací služby… Píše se tady o tom v různých jazycích, píšou o tom lidé různých věkových kategorií.

 

 

Celkově tuhle službu vykonává víc jak 16 hlídačů. Tolik jich přišlo na setkání služebníků, které se uskutečnilo ve farním sklípku. Všem se tu moc líbilo, hlavně to, že se mohli vzájemně poznat a popovídat si o svých radostech i bolestech, které s touhle službou souvisí. Setkali se poprvé a myslím si, že ne naposled.

 

„Brigitko, a komu bys chtěla poděkovat nejvíc?“, zní moje otázka a Brigitčina odpověď zní jasně: „Všem! Všem patří moje díky, protože nebýt hlídačů u Mikuláše, mnoho lidí by nepoznalo krásu, kterou ukrývá kostel v Chebu.“

Na základě rozhovoru s Brigitou Loosovou zpracovala Martina B.

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.