Ze života skupin

Spolek Maria Loreto na říjen

Posledním letošním poutním zájezdem našeho spolku bude jako každoročně 28. října Růžencová pouť z Waldsassenu na Kappel, zakončená přátelským posezením a pohoštěním v restauraci Ziegler. Tuto tradici založil tehdejší předseda německého spolku Maria Loreto Ing. Anton Hart a nyní v ní pokračuje paní Felicitas Hart s dcerou Ulrikou, majitelkou restaurace Ziegler.

Zastavení bolestného růžence jsou rozmístěna na stoupajícím terénu, takže absolvovat celou růžencovou pouť vyžaduje chodeckou zdatnost. Ale ti, kterým by cesta dělala obtíže, mohou se pouti také plnohodnotně zúčastnit, a to ve Waldsassenu v bazilice. Na nástropních malbách jsou tytéž obrazy znázorňující tajemství růžence radostného, bolestného a slavného, jaké jsou v kapličkách růžencové cesty, a pod nimi je možné se všechny tři růžence pomodlit. Autobus pak tyto sedící poutníky odveze na Kappel, kde se mohou přidat k poutníkům - chodcům na závěrečnou modlitbu v kostele na Kapplu.

Odjezd autobusu je v 10 hodin z křižovatky, jízdné pro členy Spolku Maria Loreto 100 Kč, nečlenové 150, pro členy dobrovolnické skupiny Loreta za odměnu za celosezónní práci je pouť zdarma.

A ještě připomínka: Na konci října bude třeba připravit Loretu na zimní přestávku. Termín brigády bude včas oznámen v kostele. Prosíme členy o účast a pomoc.

ako