Ze života skupin

Spolek Maria Loreto - 20. výročí jedinečné pouti

Růžencová cesta z Waldsassenu na Kappel je vskutku něco jedinečného. V Evropě, a snad i na světě, jsou růžencové cesty jen tři. Ta ve Waldsassenu byla postavena v r. 1698, rok před dokončením kostela Svaté Trojice na Kappelu. Další dvě jsou v Itálii. Nejstarší je zřejmě ta, která vede z města Loreto k loretánské bazilice, druhá z r. 1699 směřuje ze severoitalského města Vares k Madonna del Monte (horská Madona). Jistě není náhoda, že všechny tři růžencové cesty vedou do kopce. Na té „naší“ z Waldsassenu na Kappel je nejstrmější úsek při pěti zastaveních bolestného růžence. Poutník může lépe rozjímat o Kristově utrpení na křížové cestě.

Letos půjdeme na růžencovou pouť – dá-li Bůh – již po jednadvacáté. V roce 1997, tedy právě před dvaceti lety, ji v Chebu zavedl tehdejší farář P. Filip Z. Lobkowitz. A ten také každoročně růžencovou pouť vede, i když na ni po odchodu z Chebu musel přijíždět nejprve z Mariánských Lázní a později z kláštera v Teplé. Řady poutníků se proměnily, někteří odešli, někteří přibyli, někdo nechce absolvovat celou cestu, jede na Kappel naším autobusem a projde jen poslední pohodlný úsek slavného růžence. Také písně v lesní krajině už nezní tak silně jako dříve. Ale pan opat vydrží svým pevným hlasem celou cestu vést zpěv, uvádět jednotlivá zastavení a modlitby až do cíle, kostela Svaté Trojice.

V barokním kostele postaveném na půdorysu růžence si všimněte nástropní malby nad vchodem do kostela. Jeden ze znázorněných vojáků měl na výložkách hákový kříž. Po válce v r. 1945 byl tenhle nepatřičný detail přemalován.

Autobus na pouť odjíždí v sobotu 28. 10. v 10:00 z křižovatky, jízdenky jako obvykle u Aleny Kovaříkové za 100 Kč pro členy SML, 150 pro nečleny a pro dobrovolníky, kteří zajišťovali celou sezonu provoz na Loretě, je cesta zdarma.

ako

Hlavní Menu

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.