Ze života skupin

Klub křesťanských žen v listopadu

Na druhé zářijové setkání klubu přijal pozvání P. Petr Hruška. Měli jsme příležitost se vzájemně informovat o životě ve farnosti, který přináší radosti, ale také starosti-problémy. Radosti přijímáme samozřejmě, ale starosti musíme řešit. Jeden z více problémů, vystupuje do popředí, a to jak v nastupujícím zimním období řešit místo a čas mší svatých zvlášť o nedělích, sdělil P. Petr. Zda ve farním chrámu sv. Mikuláše a Alžběty, nebo u sv. Václava ev. v kapli sv. Jana. Jednotný, společný návrh všech farníků nebude nikdy. Ani naše členky na schůzi nebyly jednotného názoru, a to nás bylo přítomno jen osm. Další limitující faktor farnosti jsou finanční zdroje, které neumožňují provoz ve více kostelích. Také služby a úklid se obtížně zajišťují mezi farníky. To vše stojí za zamyšlení. Modleme se za optimální řešení, které by vyhovovalo většině.

Z našich klubových úkolů pro nejbližší období zůstává zajistit poutní slavení sv. Václava, na které jsme jako každý rok pozvaly ženy z Waldsassenu. Kromě pohoštění bychom rády pro ně připravily i menší program, a to je nemalý úkol - dobrovolníků je málo a ještě musí ovládat němčinu.

A na konec sdělení: plánovaný výlet do Ostrova n. O. se ruší. Náhradní zájezd bude do Waldsassenu a okolí 28. 10. 2017. Bližší informace sdělí paní Alena Divíšková.                                                                 

Hlavní Menu

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.