Ze života skupin

Klub křesťanských žen v květnu

Čtvrteční plánované setkání v klubu 17. 5. 2018 jsme nahradily celodenním výletem. Loňské místo určení jsme rozšířily o návštěvu kostela Navštívení Panny Marie ve Skokách a na zpáteční cestě prohlídku města Ostrov. Byla to dobrá změna. Skoky to jsou slavné „české Lurdy“ ztracené v karlovarských lesích. Obec Skoky je jednou z mnoha zmizelých obcí, kde zbyl jen kostel jako svědek mnoha, mnoha lidských životů. Navštívit toto místo je nejen silný duchovní zážitek, ale výlet do minulosti, kam se dostanete autobusem odbočkou na polní cestu a ještě asi půl kilometru pěšky.

Pan opat Lobkowicz pro nás zde sloužil mši svatou. Duchovní zážitek jsme trochu kompenzovaly polední zastávkou v jedné příjemné hospůdce ve Žluticích a pak pokračovaly do Ostrova. Je to úhledné a čisté město, s architekturou převážně již v moderním slohu. Prohlídku a výklad o kostele sv. Michaela nám zprostředkovala sympatická pracovnice fary. Kostel původně gotický je renesančně obnovený a barokně opravený. Byl původně zasvěcen sv. Mikuláši. Prostor je trojlodní, pečlivě udržovaný a nepřehlédnutelná je i vkusná květinová výzdoba. Bylo tam příjemné spočinutí. J

Ještě jsme prošly zámecký park a objekt cisterciáckého kláštera, udělaly si malou zastávku na kafíčko a hurá pěkně unavené domů. Výlet to byl odkládaný, ale mimořádně se podařil. Díky Bohu!