Ze života skupin

Klub křesťanských žen v květnu

Čtvrteční plánované setkání v klubu 17. 5. 2018 jsme nahradily celodenním výletem. Loňské místo určení jsme rozšířily o návštěvu kostela Navštívení Panny Marie ve Skokách a na zpáteční cestě prohlídku města Ostrov. Byla to dobrá změna. Skoky to jsou slavné „české Lurdy“ ztracené v karlovarských lesích. Obec Skoky je jednou z mnoha zmizelých obcí, kde zbyl jen kostel jako svědek mnoha, mnoha lidských životů. Navštívit toto místo je nejen silný duchovní zážitek, ale výlet do minulosti, kam se dostanete autobusem odbočkou na polní cestu a ještě asi půl kilometru pěšky.

Pan opat Lobkowicz pro nás zde sloužil mši svatou. Duchovní zážitek jsme trochu kompenzovaly polední zastávkou v jedné příjemné hospůdce ve Žluticích a pak pokračovaly do Ostrova. Je to úhledné a čisté město, s architekturou převážně již v moderním slohu. Prohlídku a výklad o kostele sv. Michaela nám zprostředkovala sympatická pracovnice fary. Kostel původně gotický je renesančně obnovený a barokně opravený. Byl původně zasvěcen sv. Mikuláši. Prostor je trojlodní, pečlivě udržovaný a nepřehlédnutelná je i vkusná květinová výzdoba. Bylo tam příjemné spočinutí. J

Ještě jsme prošly zámecký park a objekt cisterciáckého kláštera, udělaly si malou zastávku na kafíčko a hurá pěkně unavené domů. Výlet to byl odkládaný, ale mimořádně se podařil. Díky Bohu!

Hlavní Menu

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.