Ze života skupin

Muž a jeho tělo

Na již tradičním sčuchu chlapů z diecéze měla naše farnost tentokrát dvoučlenné zastoupení: Do šumavských hvozdů se vydal Sokol (Petr Novotný) a Beruška (Petr Bauchner). Co si odtamtud přivezli, to už vám níže prozradí jeden z nich.
V pátek 11. května v podvečer jsme se vydali s P. Petrem Bauchnerem na chlapský víkend, jehož tématem byl „Muž a jeho tělo“, na chalupu pod Ovčím vrchem mezi Dešenicemi a Děpolticemi poblíže Nýrska.

Vyjeli jsme sice v 19:30, ale na místo jsme dorazili až někdy mezi dvacátou druhou a dvacátou třetí hodinou. Díky dobrým navigačním schopnostem Berušky jsme bez bloudění našli v ztemnělé krajině chalupu rozeznatelnou pouze podle plamínku svíčky za oknem. Na cestu k chalupě dlouhou asi 200m nám svítily na rozzářeném nebi tirády hvězd. Po krátkém přivítání jsme během půlhodinky spali spánkem spravedlivých.

Ráno nás sice překvapilo krátkou přeprškou, ale záhy se z mraků vyklubalo sluníčko. Po ranních chválách jsme zasedli k snídani. Den byl nabitý bohatým programem. Začal duchovní rozcvičkou, pokračoval hlavním tématem „Muž a jeho tělo“, končil pak fotbálkem a saunou. Následovala večerní vycházka k „lesní modlitbě“ uprostřed lesa u malého symbolického ohně a „zlatým hřebem“ byl táborák při kytaře a rozprávění.

I nedělní program byl velice přínosný. Mimo jiné nás externí učitel Petr poučil o možnostech využití lidského hlasu, rozprava byla i o relaxaci. Po mši svaté jsme pak poklidili chalupu, doplnili zásoby dřeva, rozloučili se a nastoupili odpolední cestu domů.

Děkuji hlavně Pánu a také Petrovi – Beruškovi, že mi umožnil zúčastnit se tohoto krásného společenství vesměs mladých mužů, a dá-li Bůh, rád bych jel i příště, na podzim. Chtěl bych také věřit, že nás příště pojede více.

Sokol

Hlavní Menu

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.