Ze života skupin

Žena na chlapech!

Kříž CAC Zajímá vás, co že to ti naši chlapi podnikají na svých podivných "smrštích"? A smí mezi ně ženy? Už se to některé podařilo? A když, tak jak? Na všechny tyto otázky najdete odpověď dále v článku...

Více se o chebských chlapech dozvíte ZDE.

Prázdniny skončily nejen dětem, ale také chlapům, či lépe řečeno jejich setkávání. V pátek 14. září se ve farním jídelním sále sešlo osm zkušených „setkávačů", dva noví příchozí a také jedna žena.

Žena na setkání chlapů, slyšte, slyšte! Nedejte se ale mýlit. Neznamená to, že by muži neuhájili svou poslední farní baštu a setkání chlapů by byla koedukovaná. Nikoliv, jednalo se o výjimečnou situaci. A tato výjimka byla umožněna zejména samotnou L.K. Ona sama totiž bez jakéhokoliv zdráhání souhlasila, že z tohoto setkání neprozradí žádná tajemství. A my, kteří ji známe, jí v tomto ohledu naprosto věříme. A proto jsme jí také radostně pozvali ke stolu. Po počátečním ostychu se pustila do cmundy jako ostatní přítomní. A stejně jako oni dávala najevo spokojenost. Toť vše o tajemné neznámé. Nechtějte znát její totožnost, neřekneme.

Téma tohoto setkání nebylo dané, dle mého soudu mělo být takové poprázdninově nezávazné. Ovšem Petr Bauchner několikrát důrazně, byť laskavě všechny vyzval k nějakému jednotnému tématu hovoru. Rozhovory o všeličems (například využití farního sálu) začaly totiž už během večeře v několika skupinkách. Pak se ale rozhodným hlasem ozval Petr Hruška. Pravil, že bylo již jednou dohodnuto, že setkání mají mít část volnou (většinou společná večeře) a část diskusní k danému tématu. A to měl pravdu, souhlasili jsme všichni. I oba noví kolegové byli zcela pro. Dokonce s podobným modelem setkání počítali.

Začali jsme tedy řešit organizační stránku našich setkávání. A dohodnuto bylo následující: Každé setkání zabezpečí hmotně tzv. hostitel a duchovně tzv. myslitel. Hostitel může využít po dohodě prostor farních, či zajistit nějaké jiné místo a obstará pohoštění (to samozřejmě s pomocí). Myslitel si připraví dané téma a představí je spíše kratším úvodním slovem. Pak se každý, kdo bude chtít, zapojí do diskuse.

Téma na další setkání je „Já a můj otec". Ideální by bylo, kdyby alespoň ještě dva účastníci kromě určeného myslitele měli připraven nějaký příspěvek k tématu. Toto téma však zaujalo téměř všechny (hlasovalo pro něj 7 z 10). Takže to vypadá, že o diskutéry nouze nebude. Pro přípravu je možné využít např. 4. kapitolu z knihy Steve Biddulpha Mužství: Jak zvládat všechny mužské role, která nedávno vyšla v Karmelitánském nakladatelství a je k dispozici i v naší farní knihovně.

Příští setkání bude v pátek 19. října o půl osmé večer opět na faře. Znovu zveme i ostatní. Přijďte se podívat, poslechnout a sami uvidíte, zda taková setkání budou pro vás zajímavá.

JiriK

Hlavní Menu

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.