Ze života skupin

Chlapská přátelství

Protože Velikonoce byly letos velmi brzy a obvyklý třetí pátek v měsíci byl pátkem Velkým, posunuli jsme naše setkání o týden. A sešlo se nás 28. 3. na faře deset. Po části hostitelské, kterou jsem jako hostitel trochu nezvládl (málo masa, zato knedlíky zbyly), následovala krátká modlitba a beseda se pomalu rozběhla.

Myslitel začal svými pocity z přátelství a odlišnými prožitky oproti autoru knihy Mužství, která nám slouží jako vodítko. Většina z nás se shodla, že nadměrná soutěživost a dravost v chlapeckých kolektivech byla nepříjemná. Nakonec to nějak všichni překonali, jeden nasazením „brnění" čili siláckým jednáním, jiný soustředěním se na zájmy jinde (četba, hudba). Ale trocha, či někde více smutku, že ta školní parta mohla být lepší, přece jen zůstává.

Mně osobně ta nadměrná soutěživost tehdy tolik nezasáhla. Na střední škole bylo dívek podstatně více a my kluci jsme docela drželi spolu. Nejbližší spolužák ovšem bydlí u Domažlic, a tak se teď už vidíme jen na školních srazech sotva jednou za pět let. Snad proto, že středoškolská léta byla hodně dobrá, o dost horší to pro mne bylo na vojně. A koneckonců partu nějak postrádáme stále, vždyť proto se zúčastňujeme těchto setkání. Máme jednoho či dva dobré přátele, ale většinou žijí daleko. Voláme si, případně mailujeme, ale není to ono. Došlo i na některé smutné příhody, kdy přítel zklamal. A protože se už ani neukázal a nepokusil se omluvit a aspoň část škod napravit, zůstal tomu druhému na duši bolavý šrám (a ty škody ještě k tomu). Jeden kolega dále vzpomenul, jak ho soused sepsul, že mu neřekl o pomoc při stěhování. Myslím, že to je právě velká a nenaplněná potřeba dělat něco smysluplného a dělat to společně s jinými muži - v partě.

A právě tato myšlenka už mířila k tématu příštího setkání: „Práce podle srdce".

Hlavní Menu

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.