Články s přeshraniční tématikou

Loreta - den druhý

S výstavbou totálně zničené Lorety se začalo v roce 1992. Za jedenáct let už bylo poutní místo zcela obnovené a upravené a nastal Den druhý - zpřístupnit jej denně poutníkům. Tehdy vznikla u chebského Spolku Maria Loreto skupina jedenadvaceti dobrovolníků, kteří byli ochotni na Loretě zajišťovat od května do října provoz.

Byli to Petr Beran, A. Divíšková, L. Galíková, J. Kočí, A. Kovaříková, L. Lednová, B. Loosová, H. Malcová, Petr a Magda Novotných, T. Penkertová, M. Podávková, R. Polívková, F. Stach, V. Šatrová, A. Šimečková, A. Šťastná, E. Vávrová, A. Volková, J. Zahradník a D. Zunová. Neměli snadnou práci, na Loretě ještě nebyla voda ani WC, zcela atypické klíče si museli jako štafetu předávat, protože nebylo možné udělat duplikát. Někteří z původní skupiny již zemřeli, další je v průběhu let nahradili, takže skupina má stále 21 až 23 členů.

 

Naše Loreta se za ty roky stala známým a vyhledávaným cílem nejen poutníků, ale i turistů. Cestovní kanceláře i ze vzdálenějších míst zařazují návštěvu Lorety do svých plánů. Za loňský rok navštívilo Loretu podle denních záznamů služeb 15 872 osob. V tomto údaji nejsou započítáni ti, kteří se zúčastnili českých a německých mší svatých a dalších bohoslužeb.

Popřejme našim dobrovolníkům do nové již 11. sezóny hodně sil a stálou pomoc Matky Boží.

ako

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Doporučujeme

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.