Články s přeshraniční tématikou

Nové obrazy

Na Loretě letos přibyly dva obrazy do Mariánského cyklu, a to Narození Panny Marie a Zasnoubení Panny Marie s Josefem. Jsou opět dílem akademického malíře Jaroslava Šindeláře a liší se od těch, které umělec vytvořil na začátku cyklu. Tehdy používal i jinou techniku a jiný materiál (na příklad do černé barvy dával albánský asfalt i písek - obraz Narození Ježíše). V pozdějších obrazech Mariánského cyklu se více hlásí k odkazu baroka.

Jaroslav Šindelář je také sochař a restaurátor. V biografické publikaci Přizván ke stolu v rozhovoru s Alenou Zemančíkovou přiznal: „Když se rozhoduji pro způsob zobrazení, pro malbu nebo sochu, vede mě buď příběh, který se lépe vypráví v malbě, v její perspektivě, nebo – u sochy – pozice, jakou můj objekt má v prostoru, čili ve vesmíru. A tak mě k malování Panny Marie vede legenda, zatímco k jejímu sochařskému zpracování její neochvějná pozice v prostoru křesťanské víry. Malba – v mém případě – je vyprávění, pohyb, kdežto socha je pevný bod, opora.“

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Doporučujeme

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.