Články s přeshraniční tématikou

Překvapivý dar

Předseda německého spolku Maria Loreto ve Waldsassenu pan Erwin Sommer našel u vchodu do svého domu dvě igelitové tašky. V jedné byla na plátně ručně malovaná kopie byzantské ikony upevněná na starém dřevě, zlatě gravírovaná a s certifikátem pravosti, ve druhé kopie známé ikony Panna Maria ustavičné pomoci. Originál pochází z Kréty, je ze 14. století a od r. 1866 je v Římě v kostele sv. Alfonse, který patří řádu redemptoristů. K ikonám byl přiložen také kovový reliéfní obrázek sv. Růženy z Limy a naléhavá prosba anonymního dárce, aby věci byly umístěny na Loretě jako poděkování Panně Marii.

Přání jsme splnili a náš dobrovolník Jan Zahradník následující den při své službě na Loretě obrazy umístil do ambitu.

ako