Články s přeshraniční tématikou

Stojí za shlédnutí

Naše poutní místo Maria Loreto se opět divákům představilo v České televizi. Toulavá kamera, uvedená na ČT 1 v neděli 11. ledna, se v předposlední reportáži vydala do naší oblasti na česko-bavorském pomezí, které se, jak uvedla, až do 2. světové války říkalo Egerland. Tak byla také reportáž redaktora Davida Jakše nazvána. Začínala velmi působivě na Loretě. D. Jakš se svou kamerou zachytil Loretu zahalenou do zimní mlhy, „…barokní památku, která pamatuje nejslavnější časy soužití Čechů a Němců a lepšího symbolu daleko široko není“. Po malé procházce okolím, záběru ztichlých ambitů, sousoší Narození Krista v rohové kapli se kamera zastavila u milostné sochy Panny Marie v Chyši. Reportáž pokračovala návštěvou muzea v Marktredwitz u výrobků zručných lidových řezbářů a končila v Doubravě. Je možné si ji na internetu přehrát z archivu ČT 1. Stojí za zhlédnutí.

ako

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Doporučujeme

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.