Články s přeshraniční tématikou

Stojí za shlédnutí

Naše poutní místo Maria Loreto se opět divákům představilo v České televizi. Toulavá kamera, uvedená na ČT 1 v neděli 11. ledna, se v předposlední reportáži vydala do naší oblasti na česko-bavorském pomezí, které se, jak uvedla, až do 2. světové války říkalo Egerland. Tak byla také reportáž redaktora Davida Jakše nazvána. Začínala velmi působivě na Loretě. D. Jakš se svou kamerou zachytil Loretu zahalenou do zimní mlhy, „…barokní památku, která pamatuje nejslavnější časy soužití Čechů a Němců a lepšího symbolu daleko široko není“. Po malé procházce okolím, záběru ztichlých ambitů, sousoší Narození Krista v rohové kapli se kamera zastavila u milostné sochy Panny Marie v Chyši. Reportáž pokračovala návštěvou muzea v Marktredwitz u výrobků zručných lidových řezbářů a končila v Doubravě. Je možné si ji na internetu přehrát z archivu ČT 1. Stojí za zhlédnutí.

ako