Články s přeshraniční tématikou

Zprávy z Lorety

Poutní sezóna začíná na Loretě 1. května, ale „předsezóna“ začíná vždy o Velikonocích a pak pokračuje o následujících víkendech. Letošní duben byl mimořádně studený, naše dobrovolnické služby tam pořádně vymrzly. I když bylo o Velikonocích počasí spíše vánoční, na Loretě dokonce padaly sněhové kroupy, přišlo v neděli i v pondělí více než sto návštěvníků.

Letošní první poutníci, kteří přijeli v sobotu 11. dubna na Loretu slavit mši svatou, byli z Pr ahy, farníci od kostela sv. Ignáce v Karlově ulici. Bylo jich 57, vedl je a mši sv. sloužil P. Ladislav Nosek, S. I. Na Loretě se jim líbilo, (jak by ne, když ji postavili také jezuité), zajímali se o její historii, chválili krásnou polohu s výhledem do dalekého okolí. Slunce bylo v těch dnech vzácné, ale když si tahle skupina vyšla prohlédnout meditační zahradu, mraky se rozptýlily a teplé paprsky ukázaly Loretu v plné kráse.

Na Loretě sice ambity chrání sítě proti holubům, ale někteří malí ptáčci se na Loretu každoročně vrací postavit si někde hnízdečko a vyvést mláďata. Jednou si na to vybrali stojan na knihu hostů, letos objevil při službě pan J. Čejka hnízdo v rohové kapli Narození Krista. A paní T. Penkertová pak obětavě odklízela, co ptáčci nadělali. Sv. František z Assisi ptáky také nevyháněl, i oni jsou Boží tvorové.

ako

 

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Doporučujeme

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.