Články s přeshraniční tématikou

Zazimování Lorety

Dušičková mše sv. organizovaná německým Spolkem Maria Loreto se letos na Loretě slavila až v neděli 6. listopadu, ale už v sobotu 5. listopadu jsme Loretu připravili na zimní odpočinek, protože jiný termín letos nevyhovoval. Bylo třeba uložit obrazy a všechny předměty z ambitů do suchých prostor, shrabat listí (letos bylo mokré a to práci ztěžovalo) a zabezpečit prostory proti myším a jiným drobným škůdcům. Nejtěžší úkol – vyčistit okapy na střechách ambitů - zdolal tentokrát P. Richard.

Poděkování za vydatnou pomoc patří všem 14 účastníkům „zazimování“. Byli to Pavel Bača, Petr Beran, Josef Čejka, V. Papež, Richard Preibisch, P. Richard Polák, Miroslav Schulz, Zdeněk Vild a Vlasta Černochová, Marie Červenková, Ing. Eva Kolafová, Alena Kovaříková, Magda Novotná a Truda Penkertová. Na pomoc přišli také manželé Tancošovi. O polední občerstvení se vzorně postaral Mirek Schulz. Anička Skoupá, která se nemohla tentokrát zúčastnit, poslala výborný moučník.

ako