Články s přeshraniční tématikou

Dobře ukryté poutní místo

Letošní sezona na Loretě se chýlí ke konci. V říjnu obvykle omezujeme provoz na soboty a neděle. Podle počasí. Na Loretě totiž dovede být pořádně chladno. A vítr v ambitech studeně fouká, i když je venku bezvětří. Na sobotu 21. října je na Loretě ještě objednána svatba. Letošní sezonu pak definitivně uzavře německá mše sv., dušičková, v neděli 5. listopadu. Potom už Loretu uklidíme na zimní přestávku.

Jako v minulých letech tak i letos jsme se setkávali se stížnostmi návštěvníků, že nemohli na Loretu najít cestu. A když ji konečně našli, skoro se obávali po ní jet. I když bylo mnohé zlepšeno, značení při nájezdu na silnici nového obchvatu je dobře viditelné, ale když řidič přijede na další křižovatku, neví, kudy dál. Silnice ze Šlapan kolem potoka až ke kamennému lomu byla rozšířena, dvě auta se mohou na ní bez problému potkat, ale když řidič dojede do Starého Hrozňatova, čeká ho před serpentinami u zámku propadlá část silnice. Na to, že se silnice propadá, jsme upozorňovali „na příslušných místech“ již na začátku roku, ale nic se nedělo, jen prohlubeň na silnici se zvětšila. A tak naše návštěvníky Lorety posíláme raději na cestu přes Nový Hrozňatov, je bezpečnější a nemohou zabloudit. Již před několika lety nám jeden poutník z Prahy napsal do knihy návštěvníků: „Obdivuji vaše krásné, dobře ukryté poutní místo.“ 

ako

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Doporučujeme

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.