Články s přeshraniční tématikou

Rozběhli to na Loretu

Chebský běžecký klub Rozběhnito vybral pro Silvestrovský běh před několika lety trasu od městské sportovní haly v Chebu na Loretu a zpět. Poprvé běželo 8 běžců. Pak se rok od roku počet účastníků stupňoval. Tentokrát jich už bylo 446.

Start byl v 10 hodin a krátce před jedenáctou dorazili na Loretu první běžci. Byl mezi nimi i pan starosta Antonín Jalovec. Pak přibíhali, přijížděli na kolech i na koloběžkách další a další účastníci. Běžecký klub pro ně připravil bohaté občerstvení a teplé i studené nápoje k posilnění na zpáteční běh. Pro ty, kteří by běh do cíle už nezvládli, stálo před Loretou několik „silvestrovských taxíků“. Ale nebyly moc využity.

Až do poledne byla Loreta plná účastníků. Odpočívali na lavičkách před zpátečním během, popíjeli čaj a stoly s občerstvením se prázdnily. Po poledni už nepřišel nikdo. Pořadatelé zabalili zbytky „bufetu“, naložili pytle s odpadky a ve 12:50 odjeli. Loreta se vrátila do zimního odpočinku.

ako