Články

Františkolázeňská 23hodinovka - pozvánka

Františkolázeňská 23hodinovka: Kilometry pro Joker

fl_22_2011_68

Opět se nám přiblížila již tradiční listopadová Františkolázeňská mnohahodinovka, kterou pořádá Běžecká škola Miloše Škorpila. Start je v pátek 16. 11. v 16:00 ve F. Lázních u hotelu Windsor (Ruská ul. 72), cíl pak v sobotu 17. 11. v 15:00 tamtéž. Trasu 1,15 km dlouhého okruhu najdete ZDE.

Organizátor Miloš Škorpil o této akci píše:

"Proč během bez hranic? Nuž proto, že i když bude ohraničen 16. hodinou 16. listopadu 2012, kdy bude odstartován a 15. hodinou 17. listopadu 2012, tedy třiadvaceti hodinami času, bude si na něm kdokoliv se ho zúčastní moci posunout hranice vzdálenosti, či času, který až dosud považoval za hraniční (ve své hlavě), že je schopen uběhnout/ujít."

Podrobnosti o tom, na co se vybírá, jaké to bylo v předchozích letech, co nás při běhu čeká letos a jak se přihlásit či se nabídnout jako dobrovolník pro pomoc se zajištěním akce se dočtete dále v článku.

A jaké to bylo v minulých letech? 22hodinovka / 21hodinovka / 20hodinovka

pdf  Františkolázeňská 23hodinovka - plakát (257.52 kB)

Start a cíl

Benefiční běh odstartuje v pátek 16. 11. v 16:00 a bude ukončen v sobotu 17. 11. v 15:00 ve Františkových Lázních. Běhá se na okruhu kolem parku u Aquafóra měřícím 1150 m (mapka na RunningFree nebo ZDE).

Úvodní sraz účastníků je ve středu 16. listopadu 2011 v 16:00 v lázeňském parku ve Františkových Lázních u hotelu Windsor (Ruská 72/23 - viz červená šipka na Mapy.cz, kousek od divadla). Na tomto místě se pak můžete do akce zapojit i kdykoli později v jejím průběhu. Můžete běžet, jít, nebo to střídat.

Trasa letošní třiadvacetihodinovky je stejná jako v letech předchozích: začíná u hotelu Windsor, pokračuje na jih k Aquaforu (ve kterém se přes den můžeme třeba i vykoupat ;-), zde zahne doprava parkovou cestou směrem ke kolonádě, u hotelu Belveder opět doprava mírně stoupající pěšinou k divadlu Boženy Němcové a odtud zpět podél Ruské na start (kolečko měří 1150 m - plánek trasy najdete na RunningFree nebo ZDE). Dobře si to prostudujte, trasa není příliš výrazně značená.

Benefice

V loňském roce byl výtěžek věnován na vybavení čtenářské kavárny Jokeru, kterou můžete v Chebu navštívit a využít její pohostinnosti a útulnosti. I letos svým běháním či chozením podpoříme občanské sdružení Joker (viz profil Joker o. s. na Běžecké škole). Účastníci jsou zváni, aby do kasičky v cíli darovali alespoň 1 Kč za každý uběhnutý či ušlý kilometr. Své příspěvky můžete posílat i převodem na účet o. s. Joker č. 266 56 892/5500.

Výsledky

Při prvním ročníku v roce 2009 se 76 účastníkům podařilo za 20 hodin v součtu uběhnout celkem 1.339 km (z toho 4x padla hranice 100 km, průměr byl 17,6 km na jednoho) a vybrat mezi sebou 9 tis. Kč na Centrum Paraple.

Při druhém ročníku v roce 2010 celkem 99 účastníků za 21 hodin dalo dohromady 2.545 km (z toho 10x padla hranice 100 km, průměr byl 25,7 km na jednoho) a na Centrum Paraple přispělo 45 tis. Kč (přičemž štědrý sponzor zdvojnásobil původně vybranou poloviční částku).

Při třetím ročníku v roce 2011 celkem 185 účastníků – sportovců a nesportovců, od malých dětí po seniory a pravidelného účastníka psa Šimona – zdolalo celkem 3.628 km (z toho 9x padla hranice 100 km, průměr byl 19,6 km na jednoho) a na zařízení Čtenářské kavárny, kde obsluhují klienti o. s. Joker, se vybralo přes 20 tis. Kč.

Podrobné výsledky prvních tří ročníků najdete zde

Zázemí

V Ubytování Olaf u Kolafů přímo ve F. Lázních (Anglická 16, mapa) bude zřízen jakýsi základní tábor pro štafetu Farní charity Cheb. Zde si pak můžete nejen nechat namasírovat ztuhlé svaly a dodávat chybějící energii, ale také příjemně posedět, poklábosit, nebo se i prospat. Zázemí bude také přímo na trase (zásobování z vlastních zásob), a to ve vyhražených prostorách pod hotelem Francis (kousíček od startu). Přímo na startu bude stánek s trvalou nabídkou vody a čaje a s možností si zde nechat vlastní občerstvení či oblečení.

Disciplíny

FL mnohahodinovky sice nejsou ani závodní, ani soutěžní podniky, ale k běžecké pospolitosti přeci jen patří jakési poměřování výkonů (především svých vlastních, např. z předchozích let). Aby toto bylo možné, jsou na startu počítači kol, kteří vám budou (více či méně přesně ;-) zapisovat každé uběhnuté kolečko.

Královskou disciplínou je opět individuální běh či chůze. V roce 2009 uběhla za 20 hodin nejvíce Pavlína Procházková – 118,5 km, v roce 2010 za 21 hodin zvládla nejvíce Šárka Kolbová – 149,5 km, vloni všechny za sebou nechal „otec“ tohoto běžeckého happeningu Miloš Škorpil – 152,95 km. Kam se tato hranice posune letos?

I v letošním roce je možné postavit štafetu, jejíž členové se budou na trati střídat tak, aby pořád někdo z nich nepřetržitě 23 hodin po určené trati chodil, běhal nebo jezdil na koloběžce. Je možné se zapojit do štafet již osvědčených (vlastní štafetu např. staví Farní charita Cheb). V roce 2009 „oranžová" štafeta Dobrovolnického centra při Farní charitě Cheb za 20 hodin uběhla 130 km, v roce 2010 se štafety nekonaly a vloni štafeta Farní charity Cheb za 22 hodin zvládla 136 km.

Další "disciplíny" budou pak dle situace a možností dopočítány z konenčných výsledků: např. součet kilometrů všech členů nějakého týmu (loňský rekord je 1.307 km Běžecké školy), průměr na jednoho člena týmu (rekord z loňska opět drží Běžecká škola s 59 km na jednoho), prostý počet členů týmu (rekord z předloňska se 47 členy drží Farní charita Cheb), příp. součet km členů rodiny (z loňska se svými 133,4 km drží rekord rodina Dančova).

Pro zajímavost si můžete porovnat podrobné výsledky prvních tří ročníků.

Quo vadis, naše společnosti? (sobota 3:00 - 4:00)

Oproti předchozím ročníkům letos nabízíme ještě dva bonusy navíc: Především zveme všechny běžce i neběžce k noční meditativní hodinové pouti po trase 23hodinovky nazvané „Quo vadis, naše společnosti?“ aneb Meditace v půli cesty, kterou nás v sobotu od 3:00 do 4:00 bude doprovázet chebský farář Petr Hruška a při které bude prostor reflektovat dnešní společenskou situaci 23 let po "sametu" ve světle naší osobní či společné duchovní pouti životem. Podrobnosti najdete na www.quovadis.farnostcheb.cz.

Běhá celá rodina (sobota 14:00 - 15:00)

Pro rodiny s dětmi je pak letos připravana speciální závěrečná hodina (sobota 14:00 – 15:00), kdy pod mottem „Běhá celá rodina“ budou na trase připraveny zajímavé soutěže či úkoly pro děti, maminky i tatínky.

Dobrovolníci

Ke spolupráci zveme všechny, kdo by byli ochotni pomoci se zapisováním uběhnutých koleček nebo s řízením vozidla kyvadlové dopravy, které by umožnilo dostat se na start lidem z Chebu i v nočních hodinách.

Přihlášky a kontakty

Je možné přijít až přímo na start nebo se připojit v průběhu akce. Na akci je ovšem vhodné se přihlásit předem, a to u Evy Kolafové (731 619 729 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), případně na stránkách 23hodinovky na facebooku. Na jiném místě se pak můžete hlásit do štafety Farní charity Cheb, případně do štafety Vyšší odborné školy Cheb.

Všichni, kdo se chtějí se zapojit do zapisování, jsou ochotní vozit či potřebují se nechat odvézt autem, se u Evy (731 619 729 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) hlaste co nejdříve, nejpozději však do 12. listopadu. Zapisovatelé si mohou příslušnou hodinu rezervovat ZDE.

S týmem Jokeru se můžete pak v případě potřeby spojit tímto Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., na hlavní organizátory akce z Běžecké školy se pak dovoláte zde: 602 193 486, 777 591 622, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Pomocí tohoto odkazu nám můžete pomoci dát o akci vědět dalším: www.behbezhranic.farnostcheb.cz

Petr Hruška

icon Františkolázeňská 23hodinovka - plakát (257.52 kB)

 

Kam dál?

.
 

Hlavní Menu

Kontaktní místa Farnosti a Charity

Kostelní nám. 188/15
350 02 Cheb
tel. +420 354 422 458

po + st 9:00 - 17:00

číslo účtu farnosti:
781 704 309 / 0800
číslo účtu farní charity:
220 699 597 / 0300

Kontaktní údaje farnosti
Kontaktní údaje farní charity

Kontakt na faráře

úterý: volný den faráře
Kontakty na farní tým
Kontakt na farní penzion
Další kontakty

Kázání na Soundcloud

Copyright © 2020 Římskokatolická farnost Cheb. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.