Postní duchovní obnova

Detaily oznámení
Kategorie: Vlastní

Postní duchovní obnova

V sobotu 1. dubna nás přijede navštívit s. Kateřina Klosová a v rámci postní duch. obnovy nám představí společenství SJVS (Služebníci Ježíšova Velekněžského Srdce).

Program duch. obnovy:

09:30 h.   1. přednáška: „Jednoduchá a praktická příprava ke sv. smíření“

10:15 h.    tichá adorace; sv. smíření; duch. rozhovory se s. Kateřinou

11:15 h.    2. přednáška: „Kristus Velekněz a jeho Velekněžské Srdce“

12:00 h.    mše svatá

13:00 h.    jednoduchý oběd; duch. rozhovory se s. Kateřinou.

Po celou dobu bude možnost zakoupení knih, aj. z nakladatelství Refugium.

Těšíme se na každého z vás!

Služebníci Ježíšova Velekněžského Srdce (SJVS)

Dílo SJVS vzniklo v roce 2008 v návaznosti na celoživotní touhu voršilky Stanislavy Ernstové (1891-1968) založit společenství duší, jejichž posláním by byla služba kněžím v modlitbě a oběti za ně.
Ještě za svého života vyslovila prorocké poselství o společenství, které po její smrti vznikne, a o knězi, který bude duchovním otcem tohoto společenství.

Tímto knězem se stal otec Tomáš Špidlík (1919-2010), pod jehož záštitou dýchá společenství Služebníků těmi nosnými pilíři duchovního života, které staví na osvědčené ignaciánské spiritualitě:

1. úcta k Božskému Srdci;
  2. přinášení skryté oběti vlastního srdce (za kněze);
  3. vkládání svého života do Ježíšova Velekněžství.

Převážnou většinu společenství tvoří laici a vůbec všichni ti, kdo v podmínkách světa žijí vnitřní zasvěcení, vycházející ze křtu a povolání k všeobecnému kněžství v církvi. Dalšími pilíři života Služebníků jsou světci Pio z Pietrelciny, papež Jan Pavel II. a mnoho dalších.

Všichni, kdo se chtějí stát Služebníky, jsou vítáni: ti, kdo zakusili ve svém srdci touhu Srdce Ježíšova – modlit se a obětovat za kněze. Zvaní jsou doslova všichni: od dětí až po lidi dříve narozené, zdravé i nemocné, naplněné, ale i hledající nebo životem vyčerpané. Vnímáte-li v tichosti svého srdce poslání k této skryté službě, můžete se obrátit na s. Kateřinu Klosovou (email: [email protected])

s. Kateřina Klosová
(*1980 Ostrava)

Po letech věnovaných práci v sociálním apoštolátu v mnoha farnostech a po studiích na teologické fakultě v Olomouci vstoupila v roce 2014 do komunity sester Kristova Boholidství, (sestry Centra Aletti).
Je nositelkou charismatu sestry Stanislavy Ernstové, proto se v rámci aktivit Centra nejvíce věnuje pastoraci Služebníkům Ježíšova Velekněžského Srdce v terénu.