Poutní maraton: Úvod

Poutní maraton: Úvod

Poutní maraton - úvod  

Poutní maraton 2023

Radost pro všechny generace

14. ročník 17. června 2023

Benefiční sportovně kulturní happening zaměřený na propojování sportovně založené komunity, paliativní a zdravotní osvětu a podporu Hospice Sv. Jiří v Chebu aneb Den pro celé rodiny - pohyb (chůze, běh, kolo, koloběžka...), výtvarné dílny pro děti, koncert i podvečerní divadelní představení (podrobný PROGRAM níže)

Odkaz ke sdílení: farnostcheb.cz/maraton

Předposlední červnovou sobotu, 17. 6. 2023, pořádá Farní charita ChebBěžecká škola Miloše Škorpila, Hospic Sv. Jiří a Římskokatolická farnost Cheb benefiční Poutní maraton.

Po dvouletém covidovém experimentování s online verzemi se i letos vracíme k původním kořenům a poběžíme / půjdeme / pojedeme po tradiční trase s možností jejího "dávkování":

Cheb - Maria Loreto (10 km) - Waldsassen (21 km) - Kappl - Zelená Hora - Cheb (42 km) (viz: Mapy.cz)

Všechny trasy na všech třech úrovních je možné absolvovat nejen během, ale také pěšky, na koloběžce, na kole či jakýmkoli jiným, vámi zvoleným způsobem nezahrnujícím umělý pohon. Podrobněji k trasám a organizaci Poutního maratonu viz Trasy a pokyny.

Startovné a dárcovství

Startovné je doporučené minimálně ve výši 300,- Kč (Miloš Škorpil doporučuje příspěvek mezi 500,- a 1000,- Kč) a celé je určeno na podporu služeb mobilního Hospice Sv. Jiří Cheb, který poskytuje služby umírajícím lidem v domácím prostředí především na Chebsku (od Aše po Mariánské Lázně). Jeho výše záleží na Vás a Vašich možnostech, ale budeme rádi za vaši velkorysost. Na podporu této organizace půjde celý výtěžek z třináctého ročníku Poutního maratonu. Podrobné pokyny k platbě startovného, k dárcovství pro Hospic Sv. Jiří a k možnosti, jak získat tričko s logem letošního poutního maratonu, najdete v sekci Startovné.

 

Přímý přístup k platební bráně na Donio.cz najdete také zde:

PLATBA STARTOVNÉHO (klikni)

Nejpohodovější maraton pro celou rodinu

Poutní maraton je sportovně-společenský benefiční happening, při kterém jsou účastníci zváni během - na kole - na koloběžce - pěšky apod. zdolat společně s druhými nebo sami chebskou nebo jakoukoli jinou trasu, kterou si vyberete.

Tato akce je ojedinělá tím, že reaguje na aktuální situaci, kterou všichni prožíváme a nabízí možnosti zapojení, ze kterých si každý vybere. Zaběhnete, zajeďte, zajděte si sami či s rodinou nebo přáteli trasu, kterou si sami zvolíte, a podpořte činnost Hospice

Přesvědčili jsme vás? 

Pak se můžete rovnou zaregistrovat!

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ (klikni)

Nebo můžete jen tak přispět na Hospic Sv. Jiří (klikněte zde).

Poutní maraton 2023

Poutní maraton 2023 - program

Poutní maraton - Miloš Škorpil a Pepa Cupal