Noc kostelů 2021

Noc kostelů 2021: pátek 28. května 2021

Noc kostelů 2021

Chrám sv. Mikuláše a Alžběty (Kostelní nám., Cheb)

• Otevřeno pro osobní prohlídku a ztišení od 18 do 24 hod.

CHRÁMU ZBÝVÁ NADĚJE: ZMIZELÉ KOSTELY A SYNAGOGY OD A DO Z

Webový průvodce: farnostcheb.cz/zmizelekostely

• Celotýdenní i celovečerní putování v Chebu a blízkém okolí
  • Zábava pro děti, inspirace pro dospělé, dobrodružství pro všechny
  • 26 míst, 3 doporučené trasy pěšky i na kole, od 22. do 28. 5. 2021
  • Tři doporučené trasy:
    • Cesta městem    12 zastavení v centru města, 3,2 km
    • Cesta městem+  další 3 zastavení ve městě, celkem 6,6 km
    • Cesta z města     dalších 11 zastavení kolem Chebu, celkem 50 km
  • Papírový průvodce k dostání v pokladně chrámu od 22. do 28. 5. v otvíracích hodinách (úterý až neděle od 10 do 17 hod.) a v pátek 28. 5. od 10 do 22 hod.
  • Internetový průvodce je k dispozici a .pdf verze průvodce je ke stažení na farnostcheb.cz/zmizelekostely
  • Jednotlivá zastavení můžete obcházet či objíždět v libovolném pořadí po celý týden před Nocí kostelů (22. až 28. 5. 2021)
  • Technicky zdatní uplatní GPS navigaci či Mapy.cz, tradičnější vystačí s papírem a tužkou
  • Poutnické certifikáty s požehnáním na další cestu si na závěr svého putování můžete vyzvednout v chrámu sv. Mikuláše a Alžběty v Chebu v pátek 28. 5. 2021 od 18 do 24 hod.
  • V certifikátu vám bude potvrzeno zvládnutí vámi zvolené trasy, kterou doložíte indiciemi zjištěnými na jednotlivých lokalitách dle návodu v průvodci.

SRDCE, KTERÉ NÁM CHYBÍ: BOLEST, NADĚJE, ODVAHA

• Symbolická vzpomínka na naše drahé, která nám vzal covid (18 – 24 hod.)
  • Možnost namalovat srdce a napsat jméno vašeho drahého na pietní místo v chrámu
  • Je možné přinést i další věci, které vám připomenou bohatství života vašich drahých zemřelých
    (fotografie, květiny, symbolické předměty, dopisy, kresby...)
  • Povzbuzení k cestě skrze bolest k naději a odvaze žít život mající smysl

TVÁŘÍ V TVÁŘ: DVANÁCT PŘÍBĚHŮ, JEDNA DIAGNÓZA

• Výstava fotografií ve spolupráci s organizací Maminy s rakovinou
  • Podrobnosti o výstavě na www.vystavatvarivtvar.cz (nebo facebook)
  • Dvanáct portrétů, dvanáct příběhů, jedna diagnóza
  • Koncepce projektu vznikla na základě vlastní zkušenosti autora Vladimíra Kožíška, který rakovinu prodělal v roce 2015.
  • Společný prožitek mimořádné životní situace ovlivnil vztah fotografa a "modelky" - ocitají se na stejné vlně, jsou rovnocennými tvůrci.

Programy Noci kostelů vám jsou k dispozici také na www.nockostelu.cz a Google Play.

Mobilní podpora: Používáte-li systém android, můžete si nainstalovat aplikaci Noc kostelů do svého mobilu (viz Google Play). Aplikace poskytuje informace o zapojených kostelích a jejich programech. Standardní funkcí je nabídka programu nejbližších kostelů a modliteben podle GPS polohy uživatele. Můžete také hledat a listovat podle okresu či kraje. Vybrané kostely si uživatel může uložit mezi oblíbené a vytvořit si tak program své vlastní Noci kostelů.

Plakátek k putování po zmizelých kostelích a synagogách:

Noc kostelů 2021 - Chrámu zbývá naděje

Plakátek s programem v chrámu sv. Mikuláše a Alžběty:

Noc kostelů 2021 - Chrám sv. Mikuláše a Alžběty