Chebská farnost v sobotu 18. 9. 2021 sice neorganizuje žádnou společnou cestu na Národní pouť do Tetína, ale nabízí se několik možností, jak se této pouti fyzicky i duchovně přesto zúčastnit:

Národní pouť na Tetín: sobota 18. 9. 2021 v 11:00 mše svatá celebrovaná papežským legátem, 13:00 odpolední program, 19:30 večerní koncerty; podrobný program na ZDE (viz také ZDE). Konkrétní možnosti účasti:

• Osobní či rodinná účast na programu pouti: Na pouť je možné se vypravit "po vlastní ose", autem či vlakem. Sobotní program začíná slavnostní mši svatou v 11 hodin, takže je dostatek času to stihnout i z Chebu.
  • Pěší pouť s biskupem ze Srbska: Můžete se také přidat ke skupině věřících z plzeňské diecéze a putovat pěšky společně s biskupem Tomášem ze Srbska na Tetín (cca 5 km). Sraz je v sobotu 18. 9. 2021 v 8:30 na železniční stanici v Srbsku. Vlakem se můžete vypravit 5:19 z Chebu (Spěšný vlak Sp 1661), v Plzni přestoupit na rychlík R 757 Berounka (7:22 z Plzně) a v Berouně na osobní vlak Os 8823 (odjezd 8:19). V 11:00 se pak nabízí účast na mši svaté, další program individuální (další info ZDE).
  • Pouť mládeže plzeňské diecéze: Máte-li mladého ducha a mladší nohy, můžete se vypravit na pěší pouť s mládeží z plzeňského DCM. Sraz v pátek 17. září v 19 hod na DCM v Plzni, přenocování, v sobotu brzy ráno vlakem (sraz v 5:10 na hlavním nádraží) do Zdic (sraz v 6:00 na vlakovém nádraží Zdice), odtud pěšky na Tetín směrem přes Koněpruské jeskyně (15 km); kousek před cílem připojení se ke skupině ostatních poutníků z diecéze, která půjde ze Srbska s biskupem Tomášem; společný závěr do Tetína na poutní mši svatou; více informací a přihláška ZDE, na Facebooku či Instagramu DCM, nebo na tel. 737 546 649 (Pavel Fořt).
  • Pouť farnosti Skalná na Chlum sv. Máří: Chcete-li se spojit s putujícími na Tetín duchovně, a přesto si dát trochu do těla a seznámit se z věřícími z naší partnerské farnosti Skalná, máte možnost připojit se ke svatoludmilskému putování na Chlum sv. Máří. Sraz je v 7:00 na malém náměstí v Lubech, následuje pěší putování (cca 20 km) na Chlum sv. Máří (s doprovodným vozidlem zajišťovaným P. Jaroslavem Šaškem), ve 13:00 mše sv. s Mons. Josefem Žákem, odvoz zpět dle domluvy; info ZDE. Pro chebské je ranní sobotní spojení do Lubů trochu komplikovanější, ale jedna z možností je přivstat si a vyrazit ve 4:46 osobáčkem, který je v Lubech sice už v 5:23, ale aspoň nepřijdete na sraz pozdě. ;-) Druhá možnost by pak byla vzájemná domluva na odvoz auty a následné jejich vyzvednutí po skončení pouti.

Chebská Svatováclavská pouť: Poslední - a pro mnohé nejschůdnější - možností duchovně se připojit k Národní pouti ke sv. Ludmile pak bude účast na tradiční chebské svatováclavské pouti, která se bude letos konat v úterý 28. září 2021 se slavnostní mší svatou od 10:00 v kostele sv. Václava v Chebu (káže P. Jaroslav Šašek) a s následným posezením na chebské faře.

Pěší pouť plzeňské diecéze na Tetín