V našem chrámu sv. Mikuláše a Alžběty se ve středu 6. 4. 2022 konal benefiční pěvecký koncert Děti zpívají pro Ukrajinu na podporu lidí prchajících před válkou z Ukrajiny, který uspořádaly děti z 5. základní školy, skauti ze střediska Dakota a jejich přátelé pod vedením učitelek Jany Haklové, Vilmy Velebové a Ivy Bezděkové. Za výborné ozvučení a krásné symbolické osvětlení děkujeme panu Tomáši Černíkovi se synem, za grafické propagační materiály Raven Studiu a HB Print, Veronice Luhanové (placky a vlajka) a mnohým podporovatelům především z řad rodičů vystupujících dětí a chebských farníků.

Na koncertě se sešlo kolem 350 posluchačů a v rámci dobrovolného vstupného se podařilo vybrat nádhernou částku 46 076 Kč, která je skrze fond Farní charity Cheb určena pro financování průběžně vznikajících potřeby rodin s dětmi utíkajících před válkou na Ukrajině ubytovaných v Chebu a okolí. Příspěvky na tento benefiční účel je možné zasílat také elektronicky, a to až do 11. 5. přes službu zřízenou na Darujme.cz  www.darujme.cz/projekt/1206192 (zřízeno skrze Nadaci VIA, která k výtěžku přidala 20 tis. Kč).

Kvalitní HDR audio a videozáznam z koncertu z dílny AE Production si můžete poslechnout na YouTube kanálu Řk farnost Cheb.

Komentáře na YouTube a facebooku:

Sidi Lne: Dojalo mě to... Vždycky, když slyším dětský zpěv, vzpomenu si na verše Jana Zahradníčka „... a nohy dětské, jak nohy apoštolů hnětou zem k podobě nové, po níž se stýská všem.“

Jiří Dytrych: Dnes se odehrála v kostele svatého Mikuláše a Alžběty v Chebu významná a krásná událost. Koncert na podporu Ukrajiny. Bylo to něco výjimečného a silně emotivního. Velký dík patří všem, kteří se na tom podíleli, i návštěvníkům, kteří vytvořili krásnou atmosféru. Mír a sláva Ukrajině.

Libor Dušek: Děti byly skvělé, klobouk dolů. Pro mne nejvíce dojemné bylo asi podání písně Imagine, včetně klavírního doprovodu té dívky ze 4. třídy. Jsem také nadšen z toho, jak moc byl obří chrám sv. Mikuláše dnes zaplněn. Velmi působivé.

ph

Děti zpívají pro Ukrajinu (foto: Martin Vogel)