V sobotu 17. 6. 2023, pořádala Farní charita Cheb, Běžecká škola Miloše Škorpila a Hospic Sv. Jiří již 14. ročník benefičního Poutního maratonu.

Na trasy Poutního maratonu se letos vypravilo 119 účastníků, z toho cca třicítka zdolala celý 42,2 km dlouhý okruh běžecky. Ostatní jeli na kole, koloběžce nebo si zaběhli jen část trasy a využili možnost odvozu.

V duchu našeho sloganu: Nejpohodovější maraton pro celou rodinu J byl ve spolupráci s Papírnou Unipap Plus bohatý doprovodný program dopoledne určený spíše pro rodiče s dětmi (výtvarné dílny, koncert Zuzky Pejsarové nácvik dentální hygieny a samovyšetření prsou a varlat) a odpoledne spíše na dospělé milovníky kultury (vernisáž Výstavy od širým nebem a večer vtipné i napínavé divadelní představení Jana Horáka Rybáři, budeš lovit svoje syny).

Všem zapojeným účinkujícím a dobrovolníkům moc děkujeme.

Startovné a dárcovství: Startovné bylo doporučeno ve výši 300,- Kč, ale zároveň s povzbuzením respektovat své možnosti jak směrem dolů, tak i nahoru a výtěžek je letos skvělých 56 036 Kč, které budou využity na nákup léků a zdravotnického materiálu. Děkujeme všem štědrým dárcům.

Děkujeme také ambasadorům Renatě Šalátové, Vendy Molcarové a Petru Hruškovi za podporu a propagaci a moderátorce Štěpánce Dančové za to, že před svým maratonským během nás svými komentáři provedla od registrace až ke startu a Tříkrálové Kavárničce za Sokolova za "k smrti dobrou kávu"

A v neposlední řadě děkujeme sponzorům: Město Cheb, Lesy České republiky, Caffé 11, unipap plus, Travel FREE CZ, Farní Charita Sokolov, MKS Františkovy Lázně, Gelateria Corso  a Pravoslavné církvní obci ve Františkových Lázních.

Kontakty na zástupce pořádajících organizací:

Ing. Eva Kolafová, tel. 731 619 729, [email protected]

Miloš Škorpil, 602 193 486, [email protected]

Alena Votavová, 736 432 911, [email protected]

Fotogalerii k Poutnímu maratonu najdete na Moje Fotky | Zonerama.com od Martina Stolaře a další fotografie budeme doplňovat, třeba právě od Vás, pokud nám je pošlete v dobrém rozlišení.

Vepište samotný text příspěvku